> Strona główna > Artykuły
Tłumacz Strony/Translator Site
Kalendarz
Marzec 2017
P W Ś C P S N
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
ARTYKUŁY - ARTICLES Ab ovo usque ad mala
Nostradamus
MONDE UNIVERS CRÉATION
Materiały nadesłane
do redakcji portalu
redakcja portalu nie
ponosi odpowiedzialnosci
za nadeslane materiały
Artykuł pilotujący książkę Watykan Zdemaskowany - Papież musi umrzecAfera Banco AmbrosianoKoniec ery ryb cz.1-tajemnicza wiedza majów
Koniec ery ryb cz.2- Naukowcy dowodza

 

Pedofilia i Satanizm... cz1     
Pedofilia i Satanizm...cz2
  
 


NOSTRADAMUS VATINICIA CODE 

NOSTRADAMUS VATINICIA CODE [ ENG ]Chrońmy nasze dzieci -
Plaga społeczeństwa -
Pedofilia


Prof. Adam Gierek: Słońce zniszczy Ziemię!
 
 

Ks. Piotr Natanek oskarża Watykan
Afery za Spiżową bramą

 
TAJEMNICZE MAPY DRUIDOW
Data 02/06/2011 18:30  Autor Andrzej i Magdalena Struscy  Kliknięć 2449  Język Polish
 

          Andrzej i Magdalena Struscy HIPOTEZA         


 
TAJEMNICZE MAPY DRUIDÓW

 

        Świątynia Ziemi Druidów w Rennes les Bains, obejmuje w sobie świętą górę ,  place kultowe i kompleksy podziemne.  Święta góra była oświetlana światłem emitowanym z luster i pryzmatów, które były tak rozmieszczone by mogły przechwytywać śwaitło wschodzącego słońca i przesyłać je w kierunku świętej góry. Taka ekspozycja świetlna była przeznaczona dla wyeksponowania postaci Matki Ziemi, leżącej na świętej górze. Mogła również służyć do oświetlania wejścia wgłąb podziemnego kompleksu, które znajduje się po zachodniej stronie świętej góry.

 

        Gniazda i mocowanie dwóch luster, są rozlokowane na krawędzi skalnej 500 metrowej wyżyny, która otacza Rennes les Bains z zachodniej strony. W miejscu gdzie rozpoczyna się lokalizacja luster i pryzmatów, znaleźliśmy wykonaną w skale mapę. Niewielkiej wielkości jajowate wgłębienie, jest wykute w skale leżącej na południowej części wyżyny, na wschów od świątyni światła Atlantydów, "La Roche Tremblante".

 

 

Fot 1 Widoczne tu wgłębienie posiada cztery wyeksponowane kierunki wskazywane liniami. Pokazują one cztery najistotniejsze spekty świątyni ziemi. Kierunek wschodni pokazywany linią pionową, wskazuje zarazem miejsce na świętej górze gdzie leży postać matki ziemi.

 

 

Ta sama linia w przeciwnym kierunku skierowana na zachód, wskazuje szczyt La Pique. Na tym szczycie istnieją miejsca gdzie były ustawiane lustra przechwytujące pierwsze promienie wschodzącego słońca.

Linia skierowana ukośnie do tyłu po prawej stronie, wskazuje leżąca nieopodal  świątynię światła Atlantydów i kilkanaście matrów bliżej leżącą skałę z gniazdem o średnicy około 75 cm.

Z kolei linia skierowana w lewo wskazuje środek ponad kilometrowej długości terenu kultowego, któr rozpoczyna się kilkadziesiąt metrrów od tego miejsca i rozciąga się szerokim pasem po lewej stronie, ponad i poniżej krawędzi skalne całej zachodniej wyżyny.


 

 

Fot. 2 Zbliżenie mapy pokazuje zakropkowanu okrągły obszar w jej górnej części. To miejsce na mapie jest zgodne z lokalizacją świętej góry druidów a widoczne na obrzeżach mapy znaki są zgodne z miejscami lokalizacji punktów świetlnych.

 

Na północy terenu kultowego, po drugiej stronie Rennes les Bains w stosunku do pierwszej mapy, znajduje się druga mapa druidów.

Widoczne są na dużej powierzchni skały, (cała wielkość mapy, to 2 na 3 m w jej największych rozpiętościach) niezwykle gęsto rozlokowane wgłębienia. Podobne wgłębienia wystepuja również w naturze na różnych skałach, jednak tu, jest ich bardzo dużo na stosunkowo niewielkiej powierzchni. Poza obszarem mapy na tej samej skale, takie wgłębienia wystepują tylko sporadycznie.

 

Dodatkowo w obrębie mapy widoczne są ręcznie wykonane formy rzeźbień na istniejącej tu naturalnej szczelinie skalnej i poza tą szczeliną, wykonane ręką człowieka, kształty geometryczne.

Mapa jest umiejscowiona na skale, która znajduje się przy północnej drodze wejściowej na teren kultowy. Ta droga, dla kapłanów i kapłanek druidzkich posiadała szczególne znaczenie jako że, znajduje się na niej szereg znaków poziomych. Na każdej z dróg znajdują się znaki poziome, jednak na północnej jest ich cały ciąg.

 

Wnioskuję, że, służyła ona, jako miejsce znakowania obecności kapłanów z różnych narodowości celtyckich w czasie obchodów kultowych. Dołki widoczne na skale, wskazują mniej, lub bardziej dokładną lokalizację placów kultowych, jakie istnieją na tym terenie. Odkryliśmy pod istniejącym na skałach mchem, ręcznie wykonane formy, które świadczą o użytkowaniu skały jako miejsca kultu. Takich placy kultowych dla których wykonaliśmy dokumentację fotograficzną jest tu ponad sto w tym kilkanaście dużych ołtarzy. Znamy lokalizację kolejnych kilkudziesięciu następnych miejsc kultowych, co razem tworzy obraz niezwykle zagęszczonego terenu kultowego. Tak jest w rzeczywistości i tak to, jest widoczne na mapie.

 

Poniżej zamieszczone cztery zdjęcia pokazują kolejno trzy fragmęty mapy a czwarte, dalszą część tej samej skały, ale już bez dołków.

 

  

              Fot. 3 Pierwsza części mapy, bezposrednio przylegająca do scieżki, kiedyś północnej drogi wejściowej na teren kultowy.


 

 

            Fot. 4 Druga część mapy.

 

 

 

              Fot. 5 Trzecia część mapy.

 

 

               Fot. 6 Skała poza mapą, widoczna na miej znikoma ilość wgłębień.

              

© MAS Magdalena i Andrzej Struscy de Merowing.

Wszekie prawa zastrzeżone kopiowanie i rozpowszechnianie tylko za pisemną zgodzą autorów. 


Rennes les Bains, Rennes le Chateau, Langwedoc-Rousillion,Midi Pireneyes,Francja,Aude.


ODKRYCIA  ARCHEOLOGICZNE URZĘDOWO  ZGŁOSZONE DO MAIRIE RENNES LES BAINS 29 LUTY 2011. 

8 LIPIEC 2011 ZGŁOSZONE DO DRAC - MONTPELLIER DO REGIONALNEGO KONSERWATORA ZABYTKÓW ARCHEOLOGICZNYCH.