> Strona główna > Artykuły
Tłumacz Strony/Translator Site
Kalendarz
Marzec 2017
P W Ś C P S N
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
ARTYKUŁY - ARTICLES Ab ovo usque ad mala
Nostradamus
MONDE UNIVERS CRÉATION
Materiały nadesłane
do redakcji portalu
redakcja portalu nie
ponosi odpowiedzialnosci
za nadeslane materiały
Artykuł pilotujący książkę Watykan Zdemaskowany - Papież musi umrzecAfera Banco AmbrosianoKoniec ery ryb cz.1-tajemnicza wiedza majów
Koniec ery ryb cz.2- Naukowcy dowodza

 

Pedofilia i Satanizm... cz1     
Pedofilia i Satanizm...cz2
  
 


NOSTRADAMUS VATINICIA CODE 

NOSTRADAMUS VATINICIA CODE [ ENG ]Chrońmy nasze dzieci -
Plaga społeczeństwa -
Pedofilia


Prof. Adam Gierek: Słońce zniszczy Ziemię!
 
 

Ks. Piotr Natanek oskarża Watykan
Afery za Spiżową bramą

 
ZOSTAWCIE W SPOKOJU WZGORZE SWIATYNNE - TO JEST MOJA ZIEMIA I NALEZY DO MNIE
Data 15/08/2012 22:25  Autor Magdalena Struska  Kliknięć 3064  Język Polish
 

" ZOSTAWCIE W SPOKOJU WZGÓRZE ŚWIĄTYNNE - TO JEST MOJA ZIEMIA I NALEŻY DO MNIE..."Wprowadzenie


Judaizm, Islam, Chrzescijaństwo zgodnie są przekoanani co do tego, że pewnego dnia na świecie zjawi się Mesjasz i odwiedzi Wzgórze Świątynne.
Kazda z tych religii ma jednak inne wyobrażenie i pogląd na naturę Mesjasza na
 jego przyszłe działania.  
JUDAIZM
- Twierdzi, iz bedzie to pierwsze pojawienie się śmiertelnego Masziacha o boskiej Duszy, który zasiadzie na odbudowanym tronie Dawida.


CHRZEŚCIJANIE - Wierzą, że tron Dawida zajmie powracajacz Mesjasz Jezus Chrystus, syn Dziewicy Marii.


MUZUŁMANIE - Oczekują Proroka Mahdiego, przy czym nie maja jednolitego opisu pochodzenia Mahdiego. 
Muzułmanie szyiccy wierzą w rychły powrót Mahdiego.Uważają oni, że "prawi" muzułmanie powinni robić wszystko co tylko jest w ich mocy aby przyspieszyć ten powrót, nawet chocby miałoby to zaowocować konfliktem wojennym. 

 Prezydent Mahmud Ahmadineżad nalezy do przywódców szyickich, którzy wierza w rychły powrót Mahdiego.


Ci, którzy chcą przyspieszyc przyjście Mesjasza zgodni są co do tego, że konieczne jest spełnienie pewnych warunków:


- najważniejszym z nich jest wzniesienie Trzeciej Świątyni.


Teologowie Islamscy nie zgadzają się w tym względzie z Chrzescijanami i Judaistami, ponieważ zeby powstała Trzecia Świątynia ulec zniszczeniu musiałby Kopuła na Skale, Meczet Al AKSA, który bezposrednio przylega do muru zachodniego pozostałego po Drugiej Światyni.


Należy tu nadmienic, że ów Meczet był ostatnich latach celem kilkukrotnych ataków.


Australijczyk Michael Dennis Rohan zwolennik Świetego Kościoła Bożego próbował w roku 1969 dokonać próby spalenia Meczetu. Uzanwał on tzw. "szczerą prawdę"- czasopismo wydawane przez Amstrongów, w którym pisano, że trzeba wypedzic muzułmanów ze Wzgórza Świątynnego zburzyc ich budowle i postawić na tym miejscu Trzecią Światynię. Dopiero wówczas bedzie mógł powrócic Mesjasz i zacznie się Armagedon.


Nauczanie Amstronga zostało przejęte przez wiele innych wyznań w tym ewangelistów ( ścisła liberalna interpretacja Biblii), - Jesli Bóg chce by nastapił Armagedon niechaj się dzieje wedle Jego Woli.


WZGÓRZE ŚWIATYNNE


W roku 638 armie islamu zdobyły Jerozolimę. Natknęły się tam na pagórek, który wczesniej lokalne chrześcijańskie władze miasta przeznaczyły na wysypisko śmieci. A było to Wzgórze Świątynne najświetsze miejsce religii judaistycznej. Talmud opisuje, iz Bóg wziąłze Wzgórza Światynnego ziemię aby stworzyc Adama, tu tez Abraham dowiódł swej wiary, składając w ofierze swego syna - Izzaka. Król Dawid postawił na Wzgórzu ołtarz -tron. Natomiast syn króla Dawida, Salomon w latach około 950r.p.n.e. zbudował Pierwszą Światynię. Budowął ją 7 lat na miejscu wskazanym przez swego ojca Dawida.
 W roku około 586-587 p.n.e. Pierwszą Światynię zburzyły wojska babilońskiego króla Nabuchodonozora II.


 W latach 520-515 p.n.e. wzniesiono Drugą Światynię. Podczas panowania Heroda Wielkiego Światynie tą rozebrano i wybudowano na nowo dobudowujac rozległe dziedzińce. Dnia 4 sierpnia 70 r.po nieudanym powstaniu Żydów Rzymianie zburzyli Drugą Światynię. Pozostałością sa do dzisiaj resztki muru zachodniego, który nosi nazwę "Ściany Płaczu", która od XVI wieku jest światym miejscem judaizmu. W latach 132-135 Zydzi zbudowali na krótki czas prowizoryczną światnie podczas powstania Bar - Kochby.


LOSY WZGÓRZA PO ZDOBYCIU GO PRZEZ MUZUŁMANÓW
Muzułmańscy zdobywcy oczyścili wzgórze ze śmieci i na nowo je poświecili. A w roku 690 zbudowali tam Kopułę na Skale a w 710 w miejscu wniebowstapienia Proroka Mahometa wzniesiono Meczet Al-Aksa.
W 1099 muzułmanów wyparli z Jerozolimy chrzescijanie lecz w roku 1187 ponownie muzułmanie przejęli miasto pod przywództwem legandarnego władcy Saladyna, który nadciagnał z Damaszku i pokonał krzyzowców.W XVI wieku odbudowano Jerozolimę za panowania Sulejmana władcy imperium otomańskiego. 


ŚWIĄTYNIA 


Wewnątrz świątyni znajdowała się Arka Przymierza (hebr. ארון הברית aron ha-brit), czyli obficie pozłacana skrzynia drewniana, na której wierzchu znajdowały się złote Cheruby (aniołowie), zakrywający arkę skrzydłami. Była zbudowana na pustyni przez Mojżesza na polecenie Boga, który podał dokładny sposób jej zbudowania. W Arce Przymierza przechowywano kamienne tablice z tekstem Dekalogu, które Mojżesz otrzymał od Boga na górze Synaj (Horeb). Przed umieszczeniem Arki w Świątyni Jerozolimskiej znajdowały się w niej jeszcze inne przedmioty (laska Aarona i naczynie z manną). Arka stała w specjalnym pomieszczeniu, zwanym Miejscem Najświętszym ("Święte Świętych"), które było odseparowane od reszty świątyni specjalną zasłoną, za którą nie wolno było nikomu wchodzić oprócz arcykapłana o ściśle określonych porach roku. Aktualnie Arka Przymierza uznawana jest za zaginioną 


WZGÓRZE ŚWIĄTYNNE DZIŚ


Ścisła kontrola WZGÓRZA ŚWIATYNNEGO należy obecnie do potencjalnie najbardziej wybuchowych, lecz niechętnie dyskutowanych spraw spornych związanych z wizją Armagedonu.
Wzgórze leży w granicach państwa Izrael jednak pieczę nad nim sprawują muzułmanie - 
Waqf - muzułmańska straż świątynna, niezależna jest od rządu Izraela. 
Podtrzymywanie wspólpracy izraelskich sił bezpieczeństwa i lokalnych władz muzułmańskich jest więc waznym elementem ochrony WZGÓRZA ŚWIĄTYNNEGO.


ILUZJA LUDZKA CZYNI NADINTERPRETACJE


Z wersji niektórych proroctw wynika, że Mesjasz zgłosi roszczenia do Wzgórza Świątynnego. Co innego dziedzictwo przodków, do którego potomek Dawidowy ma prawo. A co innego mówi nam Ks. Wyj. 15:17.

 Ksiega Wyjścia 15:17 mówi o zupelnie innym dziedzictwie, niż to, jakie jest wnioskowane z interpretacji. W tym wypadku nie chodzi o Wzgórze Świątynne w Jerozolimie, lecz o obiekt,... Syjon. 


Ksiega Wyjscia 15:17

"Wprowadziłeś ich i osadziłeś na górze twego dziedzictwa, 
w miejscu, które uczyniłeś swym mieszkaniem, 
w świątyni, którą założyły Twoje ręce, Panie".

 Bowiem Mesjasz jako oczekiwana postac, nosi w sobie dziedzictwo Duchowe w obszarze intelektu a jako człowiek, królewskie dziedzictwo krwi Dawidowej. 

 

15.08.2012r. © Magdalena Struska de Merowing.
Wszelkie Prawa Zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie tylko za zgodą autora tekstu oraz podaniem linku do orginalnej strony autorów.  Dodatki i żródła:

- wikipedia
- Apokalipsa Lawrence.E Joseph