> Strona główna > Artykuly > Egipt i Rennes-le-Chateau > TESTAMENT RODU GRAALA cz. 2
Kalendarz
Brak pliku!
ARTYKULY - ARTICLES Ab ovo usque ad mala
Nostradamus
MONDE UNIVERS CREATION
Materialy nadeslane
do redakcji portalu
redakcja portalu nie
ponosi odpowiedzialnosci
za nadeslane materialy




Artykul pilotujacy ksiazke Watykan Zdemaskowany - Papiez musi umrzec



Afera Banco Ambrosiano



Galeria Magdala

TESTAMENT RODU GRAALA cz. 2
Data 26/11/2012 15:59  Autor Andrzej Struski  Klikniêæ 31458  Jêzyk Polish
 

TESTAMENT RODU GRAALA Cz. 2 


3/  4/ 


3/ Niewiasta w ciazy na postumencie z korona i rozancem nie jest ani Maryja ani Magdalena.

W kontekscie testamentu, nalezy przyjac, ze eksponowana w taki sposob niewiasta, jest matka we wskazywanej obrazem ponad drzwiami wejsciowym do kosciola, zyjacej rodzinie potomkow Chrystusa i Magdaleny.

 

4/ Wizerunek pokazuje, ze ta niewiasta posiada prawo do tytulu krolowej, co wskazane jest korona na jej glowie. Biorac pod uwage fakt, ze nie jest to matka Chrystusa, wyniesiona przez chrzescijanstwo do miana krolowej, to ta niewiasta musi posiadac inne niezbywalne prawa do tego Krolowej.

 

d/ Oltarz w kosciele.

 



1/   2/ 

1/ Kolejny zbior informacji wnosi wizerunek oltarza w kosciele.

 
Juz w pierwszej ocenie pierwszego planu oltarza, widoczna jest podobne rozwiazanie formy budowy oltarza i zbioru rzezb ponad drzwiami wejsciowymi – widok 2. Uzupelnieniem tego wspolnego wizerunku jest forma konstrukcji oltarza, ktory znajduje sie w wilii Betanii – widok 3.



3/   4/ 


3/ Na pierwszym planie widoku oltarza w wilii Betanii, poza wrecz identyczna z poprzednimi dwoma wizerunkami, budowa dolnej partii oltarza, tu w gornej czesci oltarza istnieje zupelnie nowy obraz w postaci witrazu. Wyeksponowanie polokraglego wizerunku z zageszczonym ciemniejszym kolorem w pionowej osi, zmusza do zastanowienia sie nad tym widokiem. Oltarz w Wilii Betanii wyglada tak, jakby jego gorna czesc zostala rozebrana a miejsce po nie zastapil widok gorzystego terenu. W zwiazku z tym widokiem, nalezy wyciagnac odpowiednie wnioski, jako, ze nie moze byc on przypadkowy.

 

Pol okragla forma a szczegolnie ten element witrazu, ktory pokazuje zageszczenie wzorow przy osi pionowej, kieruje temat do fresku znajdujacego sie w kosciele po przeciwnej stronie oltarza.

 

4/ Ogolny wizerunek tego fresku, jest podobny do wizerunku witraza. W konstrukcji fresku istnieje pewien szczegol, ktory posiada zwiazek z widokiem pionowego zageszczenia przy osi na witrazu. Wyeksponowanie poprzez wysuniecie do przodu, czesci srodkowej z calego fresku, pozwala na utworzenia innego widoku.

 

5/, Jezeli zlozymy widok fresku w taki sposob, by wysunieta do przodu jego czesc zostala zakryta, ukaze sie inny widok. Znika gora z postaciami, wraz z postacia Chrystusa i Magdaleny, ktore w mysl tego wizerunku leza w grobowcu. Nowy widok przedstawia taki pejzaz, jaki jest widoczny z miejsca, gdzie znajduje sie grobowiec.

5/   

5/ Pierwszy krok w poszukiwaniu wlasciwego widoku.

 

Pierwszy plan tego widoku przedstawia trzy skaly, jedna na drugiej w cyrkowej pozie. W naturze takie skaly nie wystepuja. Widok tak ustawionych skal jest sugestia, ze nalezy usunac ta czesc obrazu, usunac „cyrkowa poze skal”.

 

Na tym pejzazu jest widoczna dolina, ktora lezy wzdluz widoku. Lewa strona doliny jest wyeksponowana a prawa tylko zaznaczona, czescia ostatniego wzgorza. Na obrazie widoczne sa dwa takie same krzewy i dwie takie same lilie. W odniesieniu do skal, ktore tu nie powinny byc widoczne, wyciecie skal usunie jeden krzew i jedna lilie.



6/  7/ 


 

Dwa zblizenia pokazuja znaki, ktore precyzyjnie oznaczaja miejsca uciecia widoku fresku z lewej „6’ i z prawej „7”. Tymi znakami sa klinowe wciecia widoczne w skalach. Po lewej skala za krzewem a po prawej skala ponad bialym trojkacikiem.



8/  


Widok „8” pokazuje pejzaz po zlozeniu obrazu. Pierwszy plan, to galazki jakiegos krzewu, ktory rosnie ponad wejsciem do grobowca, co dowodzi, ze grobowiec znajduje sie w gorach. Drugi widok pierwszego planu pokazuje dwie lilie. Ta po prawej, jest rzezba a ta po lewej zywa roslina. Te lilie symbolizuja dwie rodziny z rodu Chrystusa i Magdaleny. Chrystus i Magdalena leza w tym grobowcu a wskazywana testamentem rodzina zyje.

Trzecim elementem pierwszego planu, jest widok skalistej - lewej strony doliny.

 

W dalszym planie obrazu, widoczne sa dwa miejsca zabudowane, jedno w dolinie a drugie na czubku skal. Jest to widok Rennes les Bains, ktore lezy w dolinie i ruin Blanchefort, ktore leza dokladnie w takim usytuowaniu na wierzcholku skalistej gory. Ten widok jest dowodem, na to, ze grobowiec Magdaleny i Chrystusa znajduje sie w okolicy Rennes les Bains.



9/  

10/ 

9/ Winorosl jest wspolna cecha wszystkich trzech opisywanych obrazow, nie znika na oltarzu w wilii Betanii, tak jak zniknela rodzina Chrystusa. Winorosl, bedaca pierwszo planowa dekoracja trzech obrazow w kontekscie do odniesienia dotyczacego grobowca pokazuje, ze wskazywany w testamencie rod Chrystusa nadal zyje na ziemi. W odniesieniu do takiej informacji, nalezy dokladnie okreslic cechy dotyczace zyjacej rodziny, ktora jako druga jest wskazywana w tresci testamentu.

 

 

e/ Ambona.

 


1/  2/ 

1/ Rowniez ambona jest miejscem gdzie istnieja nawy, takie jak na poprzednich obrazach.

Wyglad tych naw jest wrecz blizniaczo podobny do widniejacych na obrazie ponad wejsciem do kosciola.

 

Nawy zawieraja w sobie postacie ewangelistow, jednak nie wszystkie. Cztery postacie ewangelistow sa rozdzielone piata. Postacia, ktora przedstawia czlowieka trzymajacego w lewej rece symbol geometrii a palcem wskazujacym prawej reki pokazuje do gory. Taki wizerunek piatej postaci mowi, ze geometria, ktora przedstawia jest swieta geometria. Wskazujac palcem prosto „w Niebo”, przekazuje informacje uzupelniajaca, ktora swiadczy, ze ta geometria pochodzi od Boga.

 

Tozsamosc tej postaci, jest wskazana poprzez rzezby znajdujace sie w dwoch nawach, ktore sa usytuowane poza nawami z ewangelistami. Dwie dodatkowe nawy, sa tak usytuowane, ze zamykaja caly zbior postaci. Rzezby w tych nawach przedstawiaja takie same rosliny, jakie sa widoczne ponad wejsciem do kosciola. Rosliny sa prawie identyczne, roznia sie tylko iloscia kwiatow a liscie tych roslin nie chronia wlasnych owocow. Inaczej jak u roslin ponad wejsciem, ktore poprzez przykrycie liscmi owocow, symbolicznie wskazuje opieke nad dziecmi.

 

Tu przedstawione dwie rosliny, poprzez odkryte owoce symbolizuja dwoje doroslych a poprzez kwiaty dzieci. To, ze te rosliny zamykaja zbior postaci w tym czterech ewangelistow,

i postac mezczyzny mowiacego o geometrii, swiadczy o ich symbolice dotyczacej ludzi zwiazanych z Chrystusem. Wskazywana rodzina, jest scisle powiazana z piata postacia, ktora przekazuje geometrie prosto o Boga.

 

Te dwie rosliny jak i pozostale ponad wejsciem stoja w identycznych wazonach, ktore swoim ksztaltem przypominaja kielich, lub Graal. Jest to jednoznaczne odniesienie do Rodu Graala. Owoce tych roslin posiadaja wyglad podobny do owocow winorosli, co symbolizuje Rod Chrystusa.



----------- >  
TESTAMENT RODU GRAALA cz.I

----------- >  
TESTAMENT RODU GRAALA cz.3

----------- >  
TESTAMENT RODU GRAALA cz.4


©  MMagdalena i Andrzej Struski de Merowing  
A.D.13.11.2012.

Wszelkie Prawa Zastrzezone. Kopiowanie, rozpowszechnianie tylko za zgoda autora tekstu oraz podaniem linku do orginalnej strony autorow.

Rennes les bains, Rennes le Chateau,