> Strona główna > Artykuły
Tłumacz Strony/Translator Site
Kalendarz
Marzec 2017
P W Ś C P S N
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
ARTYKUŁY - ARTICLES Ab ovo usque ad mala
Nostradamus
MONDE UNIVERS CRÉATION
Materiały nadesłane
do redakcji portalu
redakcja portalu nie
ponosi odpowiedzialnosci
za nadeslane materiały
Artykuł pilotujący książkę Watykan Zdemaskowany - Papież musi umrzecAfera Banco AmbrosianoKoniec ery ryb cz.1-tajemnicza wiedza majów
Koniec ery ryb cz.2- Naukowcy dowodza

 

Pedofilia i Satanizm... cz1     
Pedofilia i Satanizm...cz2
  
 


NOSTRADAMUS VATINICIA CODE 

NOSTRADAMUS VATINICIA CODE [ ENG ]Chrońmy nasze dzieci -
Plaga społeczeństwa -
Pedofilia


Prof. Adam Gierek: Słońce zniszczy Ziemię!
 
 

Ks. Piotr Natanek oskarża Watykan
Afery za Spiżową bramą

 
TESTAMENT RODU GRAALA cz.3
Data 29/11/2012 10:53  Autor Andrzej Struski i Magdalena St  Kliknięć 2053  Język Polish
 

 TESTAMENT RODU GRAALA

 

Cz. 3

f/ Droga krzyżowa.

 

1/  2/ 

 

Cztery wybrane stacje z całej drogi krzyżowej w kościele parafialnym w Renne le Chateau.

 

Stacje drogi krzyżowej swoją konstrukcją odnoszą się do budowy ołtarzy i zbioru rzeźb ponad wejściem. Obrazy drogi krzyżowej w swej górnej części znajdują się w miejscu, gdzie w konstrukcji ołtarzy jest symbolizująca ród Chrystusa winorośl. Z kolei cała pozostała część obrazów stacji leży pomiędzy filarkami, które również są odniesieniem do konstrukcji ołtarzy i obrazu ponad wejściem. Oznacza to, że informacje zawarte w obrazach niektórych stacji będą się odnosiły do testamentu.

 

1/ Stacja pierwsza pokazuje nam odkrywającą się kotarę teatru zdarzeń z głównym aktorem w pierwszym planie, Jezusem Chrystusem.

2/ Kolejna stacja pokazuje ukrzyżowanego Chrystusa w otoczeniu osób towarzyszących, a pośród nich jest tylko jeden strażnik.

 

3/   4/ 

 

3/ Stacja trzynasta przedstawia obraz bardzo delikatnego obchodzenia się z ciałem Chrystusa. Wygląda to tak jakby osoby, które zdejmują go z krzyża, zwracały szczególną uwagę by nic mu się nie stało.

4/ Na tej stacji widać ciało niesionego do grobu Chrystusa a z jego boku płynie krew. Krew będzie płynęła tylko z rany żywego człowieka. Jest tu pokazany obraz, który mówi, że w grocie położono nieprzytomnego Jezusa. Po odzyskaniu świadomości ukaże się on potajemnie kilku osobom a następnie zniknie z pola widzenia społeczności.

 

g/ Trzej chłopcy

 

1 / 2/ 3/ 

 

Trzech bliźniaczo do siebie podobnych chłopców jest przedstawione wraz z głównymi figurami w kościele.

 

 

 

1.      Postać opisana, jako Św. Józef trzyma na ręku pierwsze dziecko. Twarz tej postaci przedstawia nam młodego mężczyznę a nie starego Józefa. Ta twarz jest bardzo podobna do wyglądu oblicza, jakie często posiadają figury Chrystusa. Chrystus trzyma w prawej ręce kwiat lilii.

2.      Postać opisana, jako Matka Chrystusa trzyma na ręku drugie dziecko. W kontekście do dziecka, które trzyma Chrystus, ta postać przedstawia Magdalenę. Dowodem jest tu korona z lilią, która wskazuje na ród Chrystusa i Magdaleny, jako przyszłe pokolenia królów z lilią w herbie.

3.      Postać Antoniego z Padwy, trzyma na ręku trzecie dziecko. W prawej ręce również trzyma kwiat lilii a dziecko stoi na otwartej książce, którą trzyma w lewej ręce.

 


Na fresku, który widnieje po przeciwnej stronie ołtarza w jednej ze scen jest przedstawiona ta sama postać niewiasty, która jest opisana, jako Matka Chrystusa z dzieckiem na ręku. Obie niewiasty są z twarzy identyczne. Tu jest pokazana jak opiekuje się czworgiem dzieci. Starszą dziewczyną, dwojgiem synów i małym dzieckiem na ręce. W tym widoku jest ona w towarzystwie Chrystusa, będąc od niego młodszą osobą. Taki wizerunek wyklucza, by tu na fresku i na posągu, mogła być przedstawiana Matka Chrystusa, jest to Magdalena z dziećmi. Po zastosowaniu w stosunku do tego fresku odpowiedniej obróbki w postaci cięć, widok tej rodziny znika a pozostaje widok, jaki można zobaczyć z miejsca przed ukrytym w górach grobowcem Magdaleny i Chrystusa.

 

h/ Malowidła we wnętrzu kościoła.

 

 

Na całym zapleczu ołtarza widoczne są inicjały w postaci zespolonych liter M i S. Taka forma litery M występuje na postumencie figurki niewiasty po lewej stronie przed kościołem. Tam, jako inicjał, jest połączona z literą A.

 

Inicjał w kościele dotyczy tej postaci niewiasty, która jest przedstawiana wizerunkiem figurki przed kościołem.

  

Alfa i Omega, tych liter nie mogło zabraknąć w zbiorze testamentu. W myśl przekazu od Boga, który jest zaszyfrowany w tekście Apokalipsy, alfa i omega symbolizują zakres wiedzy Syna Boga, który ma przyjść na Ziemię. Pierwsza i ostatnia litera alfabetu jednego z języków mówi, że człowiek oznaczony tym symbolem, będzie posiadał pełną wiedzę w jednej z dziedzin. Alfabet grecki odnosi się do języka aramejskiego a ten z kolei do tekstów biblijnych. Pełna wiedza wskazywanej postaci będzie, więc dotyczyła spraw boskich i duchowych.

 

Alfa i Omega w kontekście testamentu symbolizuje ojca żyjącej rodziny, przedstawianej w jego treści.

 

i/ Cechy wspólne symboli.

 

   

 

  

1.      Wszystkie krzyże w kościele ramiona mają zakończone kwiatem lilii, jest to jednoznaczne odniesienie do Chrystusa i jego potomków w królewskich rodach z lilią w herbie.

2.      Wszędzie występujące zdobienia roślinne z widocznym owocem, symbolizują płodność – rodzinę wielodzietną.

3.      Charakterystyczne filarki są w każdym miejscu, gdzie tworzą nawy dla przedstawienia wspólnych cech rodzinnych, różnych postaci.

4.      Lukowe formy zamykające filarki dopełniają budowy naw.

5.      Małe wieżyczki ponad sklepieniem naw również tworzą wspólnotę wizerunku.

 

----------- >  TESTAMENT RODU GRAALA cz.I

----------- >  TESTAMENT RODU GRAALA Cz. 2 

----------- >  TESTAMENT RODU GRAALA cz.4


© Magdalena i Andrzej Struski de Merowing
2012..11.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie tylko za zgodą autora tekstu oraz podaniem linku do orginalnej strony autorów.

Rennes les Bains, Rennes le Chateau, France,FR,