> Strona główna > Artykuły
Tłumacz Strony/Translator Site
Kalendarz
Marzec 2017
P W Ś C P S N
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
ARTYKUŁY - ARTICLES Ab ovo usque ad mala
Nostradamus
MONDE UNIVERS CRÉATION
Materiały nadesłane
do redakcji portalu
redakcja portalu nie
ponosi odpowiedzialnosci
za nadeslane materiały
Artykuł pilotujący książkę Watykan Zdemaskowany - Papież musi umrzecAfera Banco AmbrosianoKoniec ery ryb cz.1-tajemnicza wiedza majów
Koniec ery ryb cz.2- Naukowcy dowodza

 

Pedofilia i Satanizm... cz1     
Pedofilia i Satanizm...cz2
  
 


NOSTRADAMUS VATINICIA CODE 

NOSTRADAMUS VATINICIA CODE [ ENG ]Chrońmy nasze dzieci -
Plaga społeczeństwa -
Pedofilia


Prof. Adam Gierek: Słońce zniszczy Ziemię!
 
 

Ks. Piotr Natanek oskarża Watykan
Afery za Spiżową bramą

 
Czy Jezus mial braci
Data 13/04/2010 21:40  Autor Magdalena Struska  Kliknięć 8994  Język Polish
 

 

Ewangelie mówiąc o braciach Jezusa czynią to mimochodem, nie zatrzymując się przy drażliwych kwestiach.

 W ewangeliach synoptycznych pominięto fakt, że Piotr i Jezus byli braćmi. Chociaż występuje jeszcze jedna teza, że Piotr mógł być szwagrem Jezusa.

Kluczem do tego sekretu jest Piotr.

Zastanówmy się najpierw czy tak szanowana instytucja mogłaby sobie pozwolić, by jej założyciel był synem rewolucjonisty bądź też nieznanego ojca?

Przeliczmy więc chronologię wydarzeń: Józef poślubiający Marię miałby  ok. 90 lat, a ta według obliczeń na podstawie ewangelii miałaby około 40 lat, a więc większość jej dzieci była już odchowana i dorosła, zwłaszcza biorąc pod uwage najwazniejszy fakt, że pierwszego syna Jezusa urodziła w wieku około 16 lat.

Ewangelie nie są zgodne co do tego kim byli w rzeczywistości bracia Jezusa.

Mateusz 13,55

"Czyż nie jest on synem cieśli? czy jego matce nie jest na imie Mariam, a jego braciom Jakub, Józef, Szymon i Juda? także jego siostry czyż nie żyją wszystkie u nas?

Czyżby tutaj celowo Mateusz pominął Jana? który według tradycji jest bratem Jakuba i także syna Zebedeusza. Być może dlatego, że Jan nie cieszył się dobrą opinią wśród apostołów Jezusa; nieustannie unikał kobiet, nie cierpiał solonych ryb, które były podstawą rodzinnego interesu.

Mateusz nie wspomniał, także w ewangelii czy owe siostry są siostrami z "krwi" czy raczej naśladowczyniami nazarejskimi.

Nie wskazał on również czy Szymon i Piotr to ta sama osoba.

Wliczając Jezusa, Mateusz mówi nam o pięciu braciach: Jakubie, Józefie, Szymonie i Judzie.

Również Marek bez większych wyjaśnień wymienia dokładnie te same imiona braci Jezusa, które wymienił Mateusz.

Z kolei Łukasz przywołuje jedynie Jana i Jakuba jako synów Zebedeusza, a nastepnie wyliczając 12 apostołów, wymienia wśród nich także braci jednak i tu nie precyzuje pokrewieństwa.

"Szymona, którego nazwał Piotrem, i Andrzeja brata jego,Jakuba i Jana, i Filipa, i Bartłomieja.  Mateusza i Tomasza, i Jakuba Alfeuszowego, i Szymona zwanego Gorliwcem. I Judasza Jakubowego, i Judasza Iskariotę, który został zdrajcą."

Łukasz wymienia również Jana, przedstawiając go jako brata Jakuba, a skoro Jakub był bratem Jezusa, to i też Jan musiał nim być.

Reasumując według ewangelii Łukasza braćmi Jezusa byli; Jakub - starszy syn Zebedeusza i Jan, Tomasz - Didymos lub bliźniak, Szymon Gorliwy i Judasz - brat Jakuba a tym samym brat Jezusa i Jana. Czyli wraz z Jezusem było by sześcioro rodzeństwa wiecej o jednego brata, niż wymieniają Mateusz i Marek.

Jeśli zaliczylibyśmy do tych braci jeszcze tajemniczą postać o imieniu Sydoniusz, który nie jest nigdzie wymieniony, wspomina się o nim jedynie, że mieszkał w Sydonie, wówczas można byłoby przypuszczać, że Maria miała ośmiu synów.

Przyjmijmy jednak, iż miała ich siedmiu kolejno wyliczając byłoby tak:

1.Jezus- pierworodny.

2.Tomasz - Didymos, być może brat bliźniak.

3.Jakub - Santiago według tradycji hiszpańskiej syn Zebedeusza.

4.Józef

5. Judasz

6.Szymon - Piotr.

7.Jan - syn Zebedeusza.

Kim był ów Zebedeusz?

Zebedeusz jest dość tajemniczą postacią nazywany też "Piorunem". Istnieje kilka określeń Zebedeusza, jedno z nich jest takie, że był drugim mężem Marii, a pojawił sie po to by ukryć synów rewolucjonisty. Innym wyjaśnieniem jest to, że gdy Maria została wdową po Judaszu z Gamali potrzebowała podpory finansowej, którą zabezpieczył jej właśnie Zebedeusz.

Tradycja utrzymuje, że Jezus po "zmartwychwstaniu" przekazał wszystkim swoim braciom gnozę { poznanie} oraz umiejetność uzdrawiania chorych.

Nie przyznał on też największej władzy Piotrowi jak podtrzymuje tradycja Kościoła, wręcz przeciwnie duchowe dziedzictwo powierzył Jakubowi Sprawiedliwemu jako patriarchy Kościoła w Jerozlimie.

Jak wynika z danych historycznych, biorąc pod uwagę rzeczywistość, autorytet Piotra był znikomy, nawet w dziejach Apostolskich wypomina mu się bratanie z "nieobrzezanymi i poganami" oraz uganianie się za "spódniczkami".

Marek i Mateusz zgodnie wymieniają braci Jezusa, a są nimi: Szymon i Andrzej cyt ew. Mateusza 4,21. " A gdy poszedł stamtąd dalej, ujrzał innych dwóch braci Jakuba, syna Zebedeusza, i brata jego Jana, jak z ojcem swym Zebedeuszem naprawiali w łodzi swe sieci.  Ich też powołał."

Ci wymienieni czterej bracia są pierwszymi apostołami, do których potem kolejno dołączą Filip i Nataniel, Lewi, celnik znany jako syn Alfeusza. Natomiast tradycja talmudyczna ogranicza apostołów tylko do kilku, uznaje bowiem:

1. Mattai - Mateusza

2.Naccai - Andrzeja

3.Nezera - Filipa

4.Buniego - Nikodema

5.Todaha -Tadeusza.

Synowie Zebedeusza Jan i Jakub zwani są także braćmi Boanerges co znaczy " Synowie Gromu".

Niektóre przekazy świadczą, że Jan był ciotecznym bratem Jezusa.

Natomiast rola Tomasza nabiera innego znaczenia w żródłach innych niż kanoniczne.

Tomasz Didymos.

Tomasz znaczy bliźniak. Didymos też oznacza bliźniak.  Czyli mamy zwrot podwójny  bliźniak { bliźniak- bliźniak}. Określenie Tomasz zwany Didymosem daje znaczenie bliźniak zwany bliźniakiem.  W Apokryfie - "Dzieje Tomasza", kiedy Jezus stanął przed pewnym młodym człowiekiem, ten dostrzegł podobieństwo pana do Apostoła Judasza Tomasza.

Pan rzekł mu :"Jam nie jest Judasz, którego zwą Tomaszem, jam jest jego brat ".   

Profesor Helmut Koester z Wydziału Religioznawstwa  na Uniwersytecie Harvarda w wywiadzie dla telewizji w programie z cyklu: "Jesus:the Evidence" jednoznacznie potwierdził, że na podstawie najnowszych badań można stwierdzić bez cienia wątpliwości, że Judasz był bratem Jezusa.


" Dziejach Tomasza " znajduje się nastepujący cytat " Bliźniaczy brat Jezusa, Apostoł Najwyższego i współwtajemniczony w sekrecie słowa Chrystusa, ten który słucha jego tajemnej mowy ".

W kanonie NT znajduje się list do Jakuba, w którym określa on siebie mianem brata Jana; oraz list od człowieka imieniem Juda, który tytułuje siebie sługą Jezusa i brata Jakuba. Mozna z tego wywnioskować, że Juda podobnie jak i Jakub  byli braćmi Jezusa.

Mateusz i Marek, zgodnie twierdzą, że Jezus miał czterech braci :  Józefa, Szymona, Jakuba, Judę { Judah, Judasz }, oraz przynajmniej dwie siostry. { Mat.13,55; Mk 6,3 }.

Jeszcze tuż przed ukrzyżowaniem Jezusa, jego bracia kłócą się o przywódstwo w Kościele w Jerozolimie. Mimo iż Jezus okazuje swe względy Janowi, a Piotra formalnie nazywa " kamieniem na, którym zbuduję swój Kościół", to niezależnie od tego ostatecznie Jakub przejmuje biskubstwo Jerozolimy. Pozostali bracia już po ukrzyżowaniu pozostają w cieniu walki o władzę, która nadal toczy się między Jakubem a Piotrem, gdyż wraz z biskupią laską Jerozolimy, każdy z nich odziedziczyłby także i prawo do tronu Izraela, o które ubiegał się potem również i syn Piotra, Judasz.

Kim byli Apostołowie?

 

Łukasz {6,13 } powiada, że Jezus wyznaczył w sumie 82 Apostołów. Z czego 70 wysłał do głoszenia nauki, a 12 zatrzymał przy sobie.Dla dokładnie "szperajacych" w historii nie jest tajemnicą, że Apostołowie byli uzbrojeni

Łk.{ 22,36} " Kto nie ma miecza, niech sprzeda suknie swą i kupi".

By nie budzić żadnych podejrzeń rzymskich namiestników, księgi zostały spisane dla odbiorców potrafiących czytać między wierszami.

Marek {4,9} " Ten kto ma uszy ku słuchaniu, niechaj słucha".

Jezus mówi o Janie i Jakubie używając greckiego słowa Boanerges { Syn Gromu, Mk. 3,17} jest to typowy przykład zakodowania informacji przeznaczonej dla wtajemniczonych, gdyż "Grom" i "Błyskawica" to tytuły wysokich rangą duchownych w Świątyni. Te symboliczne tytuły odwołują sią wprost do cudu na górze Synaj {Ks. Wyjś. 19.16}.

"Grom" to Jonatan Annasz, syn Ananusza, sadycejski najwyższy Kapłan w okresie 6-15 n.e. Jonatana { zn. Jehowa dał}, nazywano często Natanaelem { zn. dar Boga}. Jego odpowiednikiem, a zarazem rywalem był  "Błyskawica" - Szymon Mag { zw. też Zebedeuszem- Jehowa daje }.Szymon Mag był wpływowym zwierzchnikiem samarytańskich magów.

Szymon Mag jest przedstawiany jako, Szymon Zelota lub Szymon Kananejczyk.

Należy zadać pytanie czy więc Jakub i Jan byli synami "Gromu" czy "Błyskawicy"?

Otóż, byli oni synami obu; ale nie z urodzenia, lecz z nadania, znaczy to, że byli duchowymi synami Ananusza, podlegali oni również Szymonowi Magowi, który to w stosownym czasie miał objąć najważniejszy urząd patrialchalny  " Ojca".

Poganie pragnący przyłączyć się do plemion żydowskich musieli wziąć udział w chrzcie, który nie odbywał się w "wodzie". Mogli oni otrzymać błogosławieństwo z rąk Kapłana, lecz dopiero jak wydobyto ich w wielkich sieciach na pokład łodzi. kapłanów, którzy mogli dokonywać obrządku chrztu nazywano " Rybakami." Takimi "Rybakami" byli Jan i Jakub. natomiast Szymon i Andrzej zaliczali się do "wybieraczy sieci"- poławiaczy ryb.

Jednak Jezus obiecał im kapłaństwo Mk. {1,17 } "..sprawię, że staniecie się rybakami ludzi".

 

Szymon Zelota { Szymon Mag lub Zebedeusz}.

Był on przywódcą magów z zakonu Zachodnich Mannasytów - kapłańskiej kasty samarytańskich filozofów.

Manuskrypty dotyczące jego życia opowiadają, że był to człowiek obdarzony niezwykłymi zdolnościami, zajmował się też kosmologią, lewitacją i psychokinezą.

Był żarliwym zwolennikiem wojny z Rzymem, dlatego uznano go za Szymona Kananitę { gr. fanatyk } co potem mylnie zinterpretowano na Kananejczyk.

Szymon Mag miał najwyższy status społeczny wsród uczniów Jezusa. był też przywódcą Zelotów stąd jego przydomek Zelota. Zeloci byli to wręcz fanatyczni bojownicy mszczący się na rzymianach, za zagarnięcie ich ziem i dziedzictwa. W oczach okupantów Zeloci byli poprostu lestai { bandytami }.

Judasz Iskariota

Był nacjonalistycznym przywódcą uczonych w piśmie oraz przywódcą Wschodnich Manasseańczyków, a także generałem Kumran.

W niektórych tłumaczeniach można spotkać notki odnośnie jego przydomku, który rzekomo nadali mu Rzymianie, a mianowicie Sikariusz - Zabójca { sica- morderczy }. Judasz ustępował rangą tylko Szymonowi Zelocie.

Tadeusz, Jakub, Mateusz.

 

 Lebeusz Tadeusz opisywany jest jako syn  Alfeusza [ zwany też Judaszem- Teozeuszem}. Był on wpływowym przywódcą wspólnoty i kolejnym dowódcą Zelotów oraz terapeutów- uzdrowicieli. Brał również udział w powstaniu przeciw Poncjuszowi Piłatowi w 32 roku n.e.
 

 

 

 

Jakub syn Alfeusza [ Jonatan Annasz}, został przywódcą partii "Gromu", imię Jakub przyjął jako patrialchalny tytuł.

Mateusz { zw. Lewitą }, również był opisywany jako syn Alfeusza i brat Jonatana. W późniejszym okresie od 42 roku n.e. został najwyższym kapłanem, trwało to, aż do złożenia z urzędu przez Heroda Agrypę.


 

 

Jako główny Kapłan Lewitów posiadał nominalny tytuł Lewita. był też jerozolimskim publikaninem {dzierżawcą podatków}, publicznych od żydów osiedlonych poza ojczyzną. Dochody zbierano z Azji Mniejszej i składowano w skarbcu w Jerozolimie. Mt. [9,9 } " I odchodząc stamtąd, ujrzał jezus człowieka siedzącego przy cle imieniem Mateusz "; Łukasz {5,27} "A potem wyszedł i ujrzał celnika, imieniem Lewi, siedzącego przy cle".

Mateusza, Tadeusza, Jakuba zwano synami Alfeusza nie ze względu, iż ten był ich ojcem, bowiem słowo "syn" oznaczało " zastepca" [ sukcesja}.

Filip, Bartłomiej, Tomasz.


 

 

Jan opisuje Filipa tak {1,45-49}, to bliski Jonatana Annasza, nieobrzezany poganin - prozelita, główny przywódca zakonu Szema.

  

Bartłomiej { znany jako Jan Marek }, to polityczny i ewangeliczny towarzysz Filipa. był także, przywódcą prozelitów, wysokim rangą urzędnikiem oraz wpływowym terapeutą egipskim w Kumran.

  

Tomasz najbardziej wpływowy chrześcijański ewangelista.

Piotr { Szymon }, Andrzej. 

Najmniej wpływowi członkowie pośród Apostołów. Byli zwykłymi " wieśniakami" eseńczyków { w owych czasach tak ich zwano}, nie sprawowali żadnych urzędów publicznych, byli tylko "poławiaczami ryb" nie "rybakami", ich rola podczas rytuału chrztu była ściśle świecka znaczy to, że ciągnęli tylko sieci, nie wykonując przy tym żadnych rytuałów kapłańskich.

 

 

 

 

Wykorzystano fragmenty Biblii, przekład z języków hebrajskiego i greckiego - Brytyjskie i Zagraniczne towarzystwo Biblijne.1975.

Opracowano na podstawie ' Jesus" Ramon Herwas,; Bloodline of the holy Grail {krew z krwi Jezusa} Laurence Gardner wyd Amber.

Więcej informacji www.wydawnictwoamber.pl za zgodą.

© 1 Maja 2009 MMagdalena Struska de Merowing.
Powyższy tekst jest tekstem
autorskim.
Kopiowanie, rozpowszechnianie tylko za zgodą autora tekstu.