> Strona główna > Artykuły
Tłumacz Strony/Translator Site
Kalendarz
Marzec 2017
P W Ś C P S N
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
ARTYKUŁY - ARTICLES Ab ovo usque ad mala
Nostradamus
MONDE UNIVERS CRÉATION
Materiały nadesłane
do redakcji portalu
redakcja portalu nie
ponosi odpowiedzialnosci
za nadeslane materiały
Artykuł pilotujący książkę Watykan Zdemaskowany - Papież musi umrzecAfera Banco AmbrosianoKoniec ery ryb cz.1-tajemnicza wiedza majów
Koniec ery ryb cz.2- Naukowcy dowodza

 

Pedofilia i Satanizm... cz1     
Pedofilia i Satanizm...cz2
  
 


NOSTRADAMUS VATINICIA CODE 

NOSTRADAMUS VATINICIA CODE [ ENG ]Chrońmy nasze dzieci -
Plaga społeczeństwa -
Pedofilia


Prof. Adam Gierek: Słońce zniszczy Ziemię!
 
 

Ks. Piotr Natanek oskarża Watykan
Afery za Spiżową bramą

 
Historyczne zrodla- Wyjasnienie Tajemnicy
Data 09/09/2013 09:22  Autor Andrzej_Struski  Kliknięć 1703  Język Polish
 

 GEOMETRIA GRAALA

Cz.1 Historyczne źródła- Wyjaśnienie Tajemnicy „Żarówki” ze Świątyni Hathor.

Elektrycy mówią „Żarówki”

„W dwóch różnych miejscach zbudowanej przez Ptolemeuszy świątyni Hathor w Denderze (południowy Egipt) znaleziono interesujące ryciny na ścianach. Z wyjaśnieniem znaczenia tych rycin mają kłopoty nawet znawcy kultury starożytnego Egiptu, ale nieoczekiwanie znacznie więcej do powiedzenia na ich temat mają… elektrycy.

Ryciny przedstawiają egipskich kapłanów, trzymających w rękach podłużne, najwyraźniej przeźroczyste tuby. W każdej z tych tub znajduje się pręt, przypominający swym wyglądem węża który rozciąga się wzdłuż całej tuby. Patrząc na te ryciny, nieoczekiwanie zdajemy sobie sprawę, że kapłani w swych dłoniach trzymają nic innego jak… starożytną żarówkę!


Narzucające się podobieństwo do współczesnej żarówki skłoniło wielu egiptologów do weryfikacji tej teorii. Dr. John Harris z Oxfordu uznał, że hieroglify pod rycinami to nic innego jak informacje o tym, w jaki sposób stworzyć i wykorzystać energię elektryczną. Poparł go w tym austriacki inżynier Walter Gam, który w wizerunku węża wewnątrz tuby widział po prostu łuk elektryczny. Jeden z hieroglifów oznaczający takiego węża, w bezpośrednim tłumaczeniu oznaczał poświatę. Świecące się tuby mogły być więc wykorzystywane w ceremoniach religijnych. Elektryczny wąż, wijący się w takiej tubie niewątpliwie robił wielkie wrażenie na wyznawcach i potwierdzał niezwykłą wiedzę i potęgę kapłanów. Wg. niemieckiego profesora Rainiera Ose, energia potrzebna do zapalenia takich żarówek była magazynowana w kondensatorach po to, by można ją było użyć w dowolnym momencie. 
 


Kondensator ten można także zobaczyć na rycinie z żarówkami. Jest to pudełko na którym siedzi bóg Atum-Ra. Nad jego głową jaśnieje jego boski symbol – dysk słoneczny. Z boku pudełka wystają… kable, które nikną w podłodze, idąc do podestów na których stoją kapłani trzymający tuby. Kapłani z kolei jakby wiedzieli, że z prądem nie ma żartów – ubrani są w sposób zabezpieczający oczy a być może także głowy przed przypadkowym naświetleniem.

Same tuby swoim wyglądem przypominają trochę kineskopy pierwszych telewizorów. Niektórzy mówią, że w identyczny sposób wyglądały jedne z pierwszych maszyn, którymi robiono zdjęcia rentgenowskie. Taka służąca do prześwietleń tuba produkowała fluorescencyjny snop elektronów, który wychodził z podłączonej do szklanej bańki katody i biegł przez całą długość tuby aż do jej końca. W tym przypadku strumień elektronów byłby przedstawiony poprzez wizerunek węża.


Same – trzymane przez kapłanów – żarówki też wzbudzają zainteresowanie. O ile żarówka po lewej stronie wygląda na pracującą w sposób „normalny”, o tyle druga, będąca bliżej źródła energii najwyraźniej wskazuje, że dzieje się w niej coś niezwykłego. Być może słoneczna tarcza nad głową boga Atum-Ra jest niczym innym jak tzw. elektrostatycznym generatorem prądu Van de Graaffa, wynalezionym dopiero w 1929 roku. Generator niewątpliwie wysyła energię w stronę tuby a pawian trzyma nóż pomiędzy generatorem a końcem żarówki.” by Autor: Chris Miekina

 

 

Inskrypcja mówi „poświata”;- tajemnicza poświata, czym ona jest?Widoczny tu obraz przedstawia, do dzisiejszego dnia niewyjaśniony wizerunek istniejący w Świątyni Hathor. Próby wyjaśnienia tajemniczej informacji zawartej w tym wizerunku nie dały żadnego efektu a nawet, nie wniosły jakiejś myśli przewodniej. Doprowadziły jedynie do kompromisu, albo nadinterpretacji. Bo jak inaczej określić publikacje mówiące, że tu przedstawione są żarówki i systemy energetyczne zasilające te źródła światła w starożytnym Egipcie.


Nie wystarczy widzieć, należy również patrzeć. A jeżeli wnikliwie spojrzymy na wszystkie elementy składowe tego rysunku to odkryjemy rzeczy, które w żaden sposób nie są związane z prądem elektrycznym, a tym bardziej z żarówką. Dla jaśniejszego przedstawienia poszczególnych aspektów zapisanych w postaci obrazu przez starożytnego autora tej informacji, pozwolę sobie każdy aspekt obrazu opisać precyzyjnie.

Plan pierwszy: -

1 Postacie kapłanów

Dwa z pozoru identyczne widoki, na których postacie kapłanów prezentują ukośnie położone obiekty. Obiekty te, na pierwszy rzut oka wyglądają jak przedmioty technicznie, które są trzymane w rękach kapłanów. Należy rozpatrzyć kwestię, czy te obiekty są trzymane w rękach kapłanów, czy może w takim przedstawieniu obrazu jest ukryta jakaś inna informacja. Wątpliwość, co do tego, że kapłani trzymają te przedmioty we własnych dłoniach, budzi brak widocznych tu palców, które w naturalny sposób powinny być widoczne pod spodem.

Tak przedstawiona, ta kwestia na obrazie, wnosi nutę zastanowienia nad istotą i sposobem całego przekazu informacji na tym wizerunku. Obraz posiada dość precyzyjnie narysowane szczegóły. W takim kontekście brak widocznych tu palców jest ważną informacją. Mówi ona, że należy zwrócić szczególną uwagę na wymowę całego obrazu, bo jest ona głęboko ukryta i inna niż ta, która jest widoczna w pierwszym skojarzeniu. Pokazane tu, udawanie trzymania przedmiotów, przydaje im cech niezwykłości, lub nienaturalności w pojęciu do rzeczy nam naturalnych (takich jak przedmioty materialne lub techniczne). W konsekwencji uzyskujemy wskazanie, które mówi, że przedmioty widoczne na rysunku prezentują rzeczy, jakich nie widzimy w naturze.

Z wyglądu zasłoniętych oczu u kapłanów, również możemy wyciągnąć wniosek uzasadniający powyższą konkluzję. Zasłonięte oczy świadczą, że kapłani nie widzą rzeczy, które się wokół nich znajdują. Pomimo tego, obie postacie kapłanów są właściwie ustawione w stosunku do przedmiotów, które mieliby trzymać, w rękach, ale trzymać tylko na niby. Wniosek, jaki możemy wyciągnąć mówi nam, że widzą oni te rzeczy oczami ducha – pozazmysłowo.

2 Zwoje wężowe

Wizerunek pierwszego planu obrazu prezentuje nam jeszcze inne informacje, jakie możemy tu zobaczyć. Wewnątrz dwóch (jak to określili elektrycy) żarówek, widoczne są węże a raczej symbolika węży eterycznych - duchowych. Oba wizerunki różnią się pomiędzy sobą, położeniem głowy a tym samym, symbolizują dwa wzajemnie przeciwne kierunki obrotów zwojów wężowych.

3 Symbolika kontaktu

Kolejną informacją istniejącą w wizerunku pierwszego planu obrazu są dwie „podpory”, lub formy symbolizujące zewnętrzny kontakt zbioru eterycznego, przedstawianego w postaci ukośnie leżącego rysunku. Szczególny kształt tych „podpór”, zmusza nas do głębszego zastanowienia się nad nimi. Różnice w wyglądzie pomiędzy lewą a prawą konstrukcją „podpory” muszą wnosić jakieś dodatkowe informacje. Obie posiadają po cztery dyski a lewa, czyli w kolejności pierwsza, posiada dodatkowo ponad czwartym dyskiem półkulę, która swoim wierzchołkiem łączy się z powierzchnią „bańki”. Inaczej niż druga „podpora”, na której brak jest półkuli a bezpośrednio czwarty dysk łączy się z powierzchnią „bańki”.

Kolejna różnica w wyglądzie „podpór” tkwi w dwóch niesymetrycznych formach, które łączą trzeci dysk pierwszego wizerunku z powierzchnią „bańki”. Takiego połączenia nie dostrzegamy na drugim wizerunku.

Trzecia różnica jest widoczna w samym posadowieniu „podpory”. Pierwsza stoi w pozycji pochylonej i jest zespolona z biegnącym na podłodze albo na ziemi przewodem, lub symbolem strumienia albo jakiejś wiązki. Druga identycznie jak pierwsza jest zespolona z przewodem, jednak ten przewód w tym miejscu nie leży na podłodze lub ziemi, tylko wychodzi z postumentu, na którym siedzi Bóg Atum-Ra.

4 „Przewody – zasilanie”

Ostatnim aspektem konstrukcji prezentowanej przez kapłanów, jest szczególny przewód, który łączy się z dolna częścią „bańki”. Obie „bańki” są połączone z przewodem w taki sposób, że po pierwszym kontakcie przewód oplata podstawę „bańki” po jej obwodzie zewnętrznym. W tym połączeniu pomiędzy pierwszym a drugim wizerunkiem konstrukcji, istnieje drobny szczegół je różniący. Jest nim cienka nitka widoczna na podstawie drugiej „bańki”. Ten z pozoru nieistotny szczegół może okazać się kluczem do rozwiązania całej tajemnicy tego obrazu. W efekcie wpływ przewodu na powierzchni „bańki” tworzy symbol „koszyka lotosu”, w którym jest posadowiona cała „bańka”.

W konkluzji do pierwszego planu obrazu, możemy stwierdzić, że na tym obrazie prezentowane są rzeczy posiadające cechy duchowe – eteryczne. Rzeczy, które posiadają określone znaczenie dla człowieka. Z całokształtu wizerunku wynika, że to znaczenie jest bardzo istotne, a jego skala jest widoczna w postawie, jaką prezentują przedstawiane na obrazie postacie ludzkie w trakcie oddawania hołdu tej rzeczy duchowej.

Drugi plan: -

1 Trzy postacie ludzkie.


Klęczące postacie ludzkie odniesieniem swoim w formie ofiary i modłów, przedstawiają jak ważny jest prezentowany na obrazie system duchowy dla człowieka.

2 Bóg Atum-Ra.

Siedząca na podwyższeniu postać człowieka z dyskiem słonecznym na głowie symbolizuje Boga Atum-Ra. Przewody „zasilające” wnikające w dolną część tak istotnego dla człowieka zbioru materii eterycznej, przedstawione są tu w dwóch egzemplarzach. W celu lepszego zrozumienia, przewody „zasilające” są tu pokazane, jako dwa różne, lecz dysponujące wspólnymi cechami. Pierwszy posiada swoje źródło w Ziemi a drugi w tym środowisku, jakie reprezentuje Bóg Atum-Ra. W rozumieniu człowieka ta postać symbolizuje środowisko mocy boskich, duchowych, albo pozaziemskich, które są w jakiś sposób związane z oddziaływaniem Słońca.

Informacja dotycząca „zasilania” obrazowanego tu, zbioru eterycznego, przedstawiona w postaci dwóch przewodów, pozwala lepiej zrozumie istotę dyspozycji wynikającej z tego specyficznego rodzaju „zasilania”. Wskazane są tu dyspozycje czerpane z planety i dyspozycje pochodzące z poza niej z odniesieniem do źródeł duchowych związanych ze słońcem.

3 Postac małpoluda.

Ta postać, poza symboliką dotycząca prezentowanego tu zbioru eterycznego, dodatkowo symbolizuje bardzo ważną kwestię w ewolucji człowieka. Stojąca w pionie wyprostowana postac małpy z nogami człowieka, jest jednoznacznym symbolem, który mówi, że w odpowiednim czasie człowiek powstał z wybranych małp żyjących na planecie Ziemi. Długie włosy tej postaci, (tak samo jak długie włosy widoczne u wszystkich innych postaci na tym rysunku), świadczą o uzyskaniu przez tą nowo wyewoluowaną formę (docelowo człowiek z wcieloną Dusza) zdolności do kontaktu pozazmysłowego. Długie włosy są atrybutem człowieka i jedną z głównych cech, jakie zdecydowanie odróżniają nas od małp.

Postać małpoluda trzymająca w rękach miecz obrócony ostrzem w kierunku górnej części „bańki” a rękojeścią w kierunku symbolu tarczy słonecznej na głowie boga Atum-Ra, tworzy symbolikę trzeciego „zasilania”, które ma związek ze światłem słonecznym. Wskazany tu czas ewolucji człowieka i pokazane na obrazie pierwociny jego systemu duchowego, obrazują nam, kiedy w czasie ewolucji człowiek uzyskał dostęp do pierwszych elementów systemu Świętego Graala.

4 Inskrypcja napisana hieroglifami.

Zapis inskrypcji mówi o światłości. Czym innym jak nie światłością jest poświata aury, którą widzą ludzie dysponujący widzeniem poza zmysłowym. Zasłonięte oczy u kapłanów i postaci ludzkich (z wyróżnieniem tej, która operuje jakimś przedmiotem), świadczą o patrzeniu tych postaci sposobem poza zmysłowym w szczególnym zakresie. Naturalne zdolności takiego patrzenia nie wymagają zasłaniania oczu. Ja ze swego wieloletniego doświadczenia wiem, że by zobaczy bardzo subtelne materie eteryczne, wskazane jest zasłonić oczy. A widzenie systemów eterycznych Graala, jest możliwe tylko z zasłoniętymi oczami i przy pełnej koncentracji.

W konkluzji do drugiego planu, jak również do całości przekazu zawartego w tym obrazie, możemy z dużym prawdopodobieństwem stwierdzić, że autorzy, lub autor tego obrazu posiadali informacje o rozwoju fizycznym i duchowym człowieka, tak dalece zaawansowane, jakich jeszcze nie posiadają ludzie żyjący w czasie rozwoju obecnej cywilizacji.


© Struski Andrzej de Merowing


Wszelkie Prawa Zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie tylko za zgodą autora tekstu oraz podaniem linku do orginalnej strony autorów.

P.S. W następnych publikacjach pt. „GEOMETRIA GRAALA” przedstawię informacje szeroko obrazujące wskazany tu system duchowy człowieka, jak również informacje dotyczące Graala w systemie eterycznym człowieka, i wielu innych pod systemów eterycznych.