> Strona główna > Artykuły
Tłumacz Strony/Translator Site
Kalendarz
Marzec 2017
P W Ś C P S N
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
ARTYKUŁY - ARTICLES Ab ovo usque ad mala
Nostradamus
MONDE UNIVERS CRÉATION
Materiały nadesłane
do redakcji portalu
redakcja portalu nie
ponosi odpowiedzialnosci
za nadeslane materiały
Artykuł pilotujący książkę Watykan Zdemaskowany - Papież musi umrzecAfera Banco AmbrosianoKoniec ery ryb cz.1-tajemnicza wiedza majów
Koniec ery ryb cz.2- Naukowcy dowodza

 

Pedofilia i Satanizm... cz1     
Pedofilia i Satanizm...cz2
  
 


NOSTRADAMUS VATINICIA CODE 

NOSTRADAMUS VATINICIA CODE [ ENG ]Chrońmy nasze dzieci -
Plaga społeczeństwa -
Pedofilia


Prof. Adam Gierek: Słońce zniszczy Ziemię!
 
 

Ks. Piotr Natanek oskarża Watykan
Afery za Spiżową bramą

 
PLANETA NIBIRU NIE ZAGRAZA ZIEMI
Data 25/02/2016 11:47  Autor Andrzej Struski de Merowing  Kliknięć 630  Język Polish
 

 PLANETA NIBIRU NIE ZAGRAŻA ZIEMI

 

W odniesieniu do fantastycznych teorii, jakoby planeta Nibiru, przechodząc niedaleko Ziemi, miałaby spowodować koniec świata, należy powiedzieć jasno i jednoznacznie, że takie pomysły z naukowego i logicznego punktu widzenia sa absurdalne, przynajmniej w najbliższym czasie.

 

Mityczna planeta Sumerów, która według zapisów na ich tabliczkach, ma krążyć gdzieś w naszym układzie planetarnym, może okazać sie planetą rzeczywistą. W świetle ostatnich odkryć naukowych poznaliśmy wyniki badań, które wskazują na istnienie dużego ciała fizycznego w okolicach pasa Kuipera, gdzieś daleko za orbitą Plutona.

 
Na tej ilustracji widoczna jest hipotetyczna orbita dla dużego ciała fizycznego, prawdopodobnie planety skalnej dużo większej od Ziemi. Wyliczenia wskazują jej masę, na około dziewięciokrotnie większą od masy Ziemi.

Orbita tej hipotetycznej planety według wyliczeń, posiada czas jednego obiegu wokół Słońca, który wynosi 3600 lat. Nie jest jeszcze ona widoczna w teleskopach, które dosyć dokładnie monitorują przestrzeń wokół nas.

 

W odniesieniu do wielkości jej orbity i obecnego położenia w pasie Kupiera, czas jaki jest niezbędny by "Nibiru" ( Nebiru, Neberu (akad. nēberu; asyr. Nēburu) znalazła sie w bezpośredniej bliskości naszej planety to kilkaset lat.

 

 

 

Jak grzyby po deszczu rodzą się publikacje, które pokazują jakieś filmiki, na których według autorów możemy zobaczyć tajemniczą planetę gdzieś w okolicach Słońca. Przeważnie są to zdjęcia widocznego kulistego obiektu dużych rozmiarów, którego kontury znajdują sie w koronie słonecznej. Autorzy z fascynacją oceniają ten w istocie olbrzymich rozmiarów kulisty obiekt, jako planetę Nibiru ukrytą za słońcem. Można odnieść wrażenie, że Niburu jest jakimś drapieżnym potworem, który schował się za słońce i czeka na okazje by skoczyć i pożreć biedną ziemię i zepsutego człowieka.

 

Zupełnie jak w rosyjskiej bajce, śmieszno i straszno.

 

Selekcjonowana wyobraźnia. Tylko w taki sposób można określić fantazje autorów. Można sobie wyobrazić różne rodzaje zagrożenia dla ziemskiej cywilizacji, która mniej lub bardziej zasługuje na  korektę w postaci globalnego odziaływania. Można sobie również wyobrazić, że tym sprawcą, który uskuteczni korektę błędnej drogi człowieka będzie inna planeta. Ale, żeby taka planeta schowała się za słońcem to juź kosmiczna przesada. Jeżeli nawet w lecie wydłużona trajektoria orbity wskazywanej planety przyczyni się do jej ukrycia za centralną gwiazdą układu grawitacyjnego, to w zimie niczego ta gwiazda nam nie będzie zasłaniać i tajemnicza planeta będzie widoczna jak na dłoni. Jeżeli oczywiście ta planeta nie pędzi z drugą szybkością kosmiczną, by niespodziewanie zaatakować ziemię.

 

Chyba, że w myśl kosmicznej przesady, chytra planeta cały czas siedzi schowana za centralną gwiazdą systemu planetarnego i czeka na okazję dorwania ziemi na gorącym uczynku. Jeszze bardzie zażarci fantaści, straszą kosmitami z tej planety, którzy tylko czekają na dogodną chwilę do abordażu. Czyżby Nibiru była chytrą planetą?

 

Odkrytych zostało sporo sumeryjskich tabliczek. Są pośród nich takie, które przedstawiają rzeczy istniejące na kosmicznym ziemskim nieboskłonie. Czy nikt nie zastanowił się nad tym, że te obrazki pokazują fakty istniejące w czasie właściwym dla życia ich autorów. One, te obrazki nie mówią o naszym czasie i w tej kwestii nie mają żadnego znaczenia jako istniejace obecnie zagrożenie dla ziemi i człowieka ze strony Nibiru. Owszem wszystko to może się wydażyć, gdy taka olbrzymia planeta zbliży sie do Ziemi na niebezpieczną odległość. Ale na taki stan rzeczy musimy jeszcze poczekać kilkaset lat. Obecnie Nibiru jest niewidoczna, schowała się w pasie Kuipera, by fantaści mogli być jeszcze bardziej fatazyjni, kosmicznie fantazyjni. Trudno ocenić, kto sobie bardziej kpi. Czy planeta Nibiru z fantastów, czy fantaści z łatwowiernych ludzi.

 

Na zakończenie tej bajki dodam, że żadnego zagrożenia dla człowieka ze strony jakiejkolwiek dużej planety w czasie najbliższych lat nie ma. Obserwacje astronomiczne są tak bardzo aktywne i skuteczne, że jedynie planetoidy i asteroidy, mogą się niepostrzeżenie zbliżyć do ziemi na niebezpiecznie bliską odległość.

 

Andrzej Struski de Merowing

A.D.25.02.2015.