> Strona główna > Artykuły
Tłumacz Strony/Translator Site
Kalendarz
Marzec 2017
P W Ś C P S N
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
ARTYKUŁY - ARTICLES Ab ovo usque ad mala
Nostradamus
MONDE UNIVERS CRÉATION
Materiały nadesłane
do redakcji portalu
redakcja portalu nie
ponosi odpowiedzialnosci
za nadeslane materiały
Artykuł pilotujący książkę Watykan Zdemaskowany - Papież musi umrzecAfera Banco AmbrosianoKoniec ery ryb cz.1-tajemnicza wiedza majów
Koniec ery ryb cz.2- Naukowcy dowodza

 

Pedofilia i Satanizm... cz1     
Pedofilia i Satanizm...cz2
  
 


NOSTRADAMUS VATINICIA CODE 

NOSTRADAMUS VATINICIA CODE [ ENG ]Chrońmy nasze dzieci -
Plaga społeczeństwa -
Pedofilia


Prof. Adam Gierek: Słońce zniszczy Ziemię!
 
 

Ks. Piotr Natanek oskarża Watykan
Afery za Spiżową bramą

 
Obowiazki Swietych
Data 17/04/2010 20:04  Autor Magdalena Struska  Kliknięć 4574  Język Polish
 

 
 
Obowiązki Świętych
Jeśli masz problem, dzwonisz; Hallo 001 czy tu święty? Albo wystarczy kupić obrazek i nigdzie nie musisz dzwonić


 
 
 
Jeśli jesteś smutasem i nie posiadasz choć odrobiny humoru, to nie czytaj tego tekstu.

Opiekują się nami i wszystkim w naszym życiu. Pomagają nam w wyborach, (stoją przy urnach) celach, (pilnują krat) w pracy zawodowej,(odbijają karty) obowiązkach domowych (kawa do fotela). Przedstawiciele niemal wszystkich zawodów nie są zdani wyłącznie na siebie gdyż, czuwają nad nimi błogosławieni i święci trzymając rękę na pulsie, zawsze i w potrzebie otaczając ich niewidoczną i stałą opieką. Mnogość profesji, jakimi opiekują się święci mimo, iż niektóre wydają się być absurdalne stale rośnie.

 Błogosławieni od świętych różnią się tylko zwykła formalnością bowiem i oni mają pod swoją piecza masę obowiązków. Niedobry mąż, niewdzięczna żona, chore zwierzę czy też zgubione klucze lub skradzione pieniądze, za każdy przyziemny nawet problem odpowiada inny błogosławiony lub święty. Jeśli jesteśmy w sytuacji krytycznej, bez wyjścia czy bez ratunku pozostają nam święci od spraw beznadziejnych (pewni jak Grom) tacy jak: św, Juda, z którym współpracuje św. Szymon. Nawet, jeśli nie korzystasz z opieki tego sztabowego systemu, warto ich poznać bo w razie czego jest jak znalazł a w życiu nigdy nic nie wiadomo…(grobowiec zawsze się przyda)

Wzorując się na na kryteriach obierania świętych i błogosławionych szanse na to by zostać świętym ma każdy , czasem droga ta jest łatwa, a czasem trudna, czasem po prostu potrzeba cudu, bowiem niejeden inkwizytor został wyniesiony na ołtarze. Statystyki podają ok. 10 tyś, prawdziwa liczba nie jest znana, szacuje się na ok. 3-4 razy więcej. W gronie tym znajduje się 14 wspomożycieli, czyli św. o największej skuteczności.

Kult świętych sięga II wieku, (długi jak miesiąc) natomiast obrzęd oficjalnej kanonizacji wywodzi się ze średniowiecza. Pierwszy dekret dotyczący kanonizacji pojawił się w 993 roku Kanonizacja czyli Akt ogłoszenia świętego pozwala na kult w całym Kościele katolickim, W 1969 roku po Soborze Watykańskim II uporządkowano kalendarz świętych - mdies natalis. Kościół Zachodu i Wschodu wspólnie oddają cześć świętym wyniesionym przed rokiem 1054. W dzisiejszym kalendarzu znajdujemy na każdy dzień roku, co najmniej jednego opiekuna danego dnia: błogosławionego lub świętego częstym zjawiskiem jest, iż jednego dnia pilnuje kilku świętych naraz.

- Jeśli chcemy aby w naszym ogródku rosły obfite, ładne warzywa, a także by pozbyć się stonki, zaprośmy do ogrodu św. Adama, (On już wie co to ogród) który przeprowadzi nam doskonałą pielęgnację jabłoni, a przy ładnej pogodzie dodatkowo skroi nam ubranie, zeszyje spodnie i zaceruje dziury, (w całym)

- Problemy rodzinne, kłopoty, rozwiąże nam cały zastęp świętych, a mianowicie …

W czasie porodu ochronę sprawuje św. Peregryn, nad małymi duszyczkami czuwa św. Monika. Kilka lat później też nie musimy się martwić w przedszkolu naszymi pociechami zajmie się św. Nonnosus. W szkole czuwa św. Maciej Apostoł, który pojawia się już na każdym rozpoczęciu roku szkolnego (i tyle). W pilnowaniu szkół powszechnych wspomaga go także, św. Stanisław Kostka. Studiującą młodzież chroni (przed głupotami) św. Hieronim i św. Katarzyna Aleksandryjska. Na egzaminy zabieramy ze sobą wizerunek Józefa z Kupertynu (jak największy).

Na kolonie, w podróż lub pielgrzymkę nie zapomnij zabrać ze sobą (do plecaka) św. Kacpra.

Jeśli jesteś kawalerem i nie masz ochoty na ożenek to przez życie przeprowadzą nas na spółkę św. Cezary ze św. Bonifacym, (ale tylko kobiety) Narzeczonymi zajmie się Stella z Saintes,

Nowożeńcy przejdą przez „ręce” wielu patronów (z rąk do rąk) i tak na początku zaopiekuje się nimi św. Dorota, która także pomoże w porodzie a jeśli spodziewamy się bliźniąt zastąpi ją św. Notburg, wspomogą także, święty Józef oblubieniec Marii i św. Tomasz Apostoł,

Sprawami matrymonialnymi pokieruje św. Andrzej, o dobre pożycie w związku zadbają św. Wincenty i św. Urszula, (ciekawe jak) natomiast św. Antonina zadba o wytrwanie małżeńskie w czystości, (praczka) aby małżeństwo było szczęśliwe i udane postara się św. Zdzisława, a jeśli wystąpią domowe spory i kłótnie rozstrzygnięciem sporów zajmie się św. Róża z Limy, dziećmi zaopiekuje się natomiast Feliks,.na krzyki żony i wyzwiska zareaguje św. Gumar, Zdrady (dopilnuje) św. Brygida, O zwierzęta domowe zadbamin Hubert, a gryzonie skutecznie wytępi Gertruda z Novelles, (kocica)

Jeśli nam coś zginie (nie daj Boże) w poszukiwaniach podąży za nami św. Antoni, odzyskaniem większego łupu zajmuje się św. Mikołaj, (i odzyska?) który także chroni przed kradzieżą. Natomiast złodziejami (żeby ukradli) opiekuje się św. Dyzma tak więc wygra kto silniejszy i sprytniejszy Dyzma przeciwko Antoniemu i Mikołajowi. Jeśli Dyzma nie pomoże w więzieniu zaopiekuje się nami św. Wolfgang (dozorca). Nie należy zapominać w razie potrzeby w sądach wspólnie z adwokatem chroni nas św. Rajmund (ochroniarz).

W Emigracji wspomoże nas św. Franciszka.

Jeżeli nasz żywot dobiega końca-Marta posiedzi przy umierających, o dobrą śmierć (uśmierci) zadba św. Małgorzata, a o wieczny odpoczynek (w zaświatach) zadbają Michał Archanioł wraz ze św. Rozalią,

Jeśli trafimy do czyśca (daj Boże) orędowniczką dusz tam cierpiących jest św. Teresa od Jezusa.

- W chorobie, w razie śmierci wspomoże nas cały sztab świętych (chirurgów) i błogosławionych (pielęgniarek), abyśmy nie czuli się sami i opuszczeni.,,,,,,,

Pielęgniarki w pracy zawodowej chroni, (ustawa) a jeśli zajdzie taka potrzeba weźmie czynny udział w strajkach św. Agata Sycylijska.

Chirurgom rękę (umęczoną) podtrzyma św. Rafał,

W aptece o tanie leki, (w której?) postara nam się św. Damian i św. Kosma

A oto jaką pomoc możemy uzyskać w różnorakich dolegliwościach:

* choroby weneryczne i ukąszenia przez żmiję wyleczy św. Jerzy, natomiast przez węże Hilary.

* Leonard chroni przed otyłością- „grubasy” miejcie się na baczności

* Korneliusz przed grypą, niestety nie wiadomo czy także przed ptasią

*Katarzyna Szwedzka – ciężarne.

*Katarzyna Sieneńska pomoże w razie bólu głowy (tabletki).

* Katarzyna Genueńska zaopiekuje się chorymi, a wezwana przyjedzie (na sygnale) także i do szpitala

* Katarzyna Aleksandryjska ukoi ból zęba, (dentystka) oraz w razie potrzeby odnajdzie topielca (i nurek).

*św. Tomasz Apostoł rozmasuje nam plecy w razie bólu,

* św. Petronelka skutecznie „ zbije” gorączkę

* św. Łucja da syrop na bolące gardło

* choroby zakaźne św. Genowefa

* choroby wewnętrzne i epidemie (wywoła?) Erazm

* Problemy alkoholowe rozwiązuje św. Mateusz Apostoł, a abstynentów wspiera (gdy nie mogą dać kroku) św. Maksymilian Kolbe

* w przypadku chorób głowy i piersi wzywamy św. Anastazję

* św. Alina dogląda chorób oczu

* św. Paweł uwolni od strachu i wszelkich lęków

* św. Łucja zadba o nienaganne oświetlenie domowe, (stylistka) stworzy także nastrój przy świecach

Który święty obroni nas przed świętymi i błogosławionymi?

*O skuteczny doping i wygraną sportowcy swe modły mogą kierować do św. Krzysztofa, który biegaczom wspomoże łydki, jeźdźców św. Marcin powstrzyma od upadku, (z konia) żeglarzom pomoże św. trójca- św. Andrzej, św. Piotr Apostoł, i św. Mikołaj z Miry, a jeśli będzie trzeba powstrzymają na swoich barkach sztorm (a w ciszy nadmuchają).

*Jeśli natomiast mamy ochotę na szermierkę prosimy św. Archanioła Michała o skuteczną (gardę) jej naukę.

* Wszelakiej maści artyści chronieni są przez niezliczone rzesze świętych:

*Aby pióro (ptasie) było mistrzowskie umawiamy się ze św. Janem Apostołem I Markiem Ewangelistą oni nam wskażą jak korzystać ze słowa (czyjegoś).

*Jeśli chcemy nauczyć się rzeźbiarstwa (kupujemy dłuto) i zapisujemy się do tychże nauczycieli, jakimi są, św. Łukasz Ewangelista i św. Klaudiusz.

*Aktorzy aby osiągnęli sukces i sławę lekcje pobierać powinni (po ile) u św. Marii Egipcjanki , którą wspomaga św. Genezjusz.

*Artystów – muzyków i śpiewaków uczą (grać) św. Grzegorz Wielki i św. German z Paryża- do Germana niestety trzeba dojechać.

*Jeśli mamy problemy z przygotowaniem posiłków i z jedzeniem kierujemy swe modły do: Super fachmanów-

*O nie psujące się jedzenie (konserwanty) i świeżość torta- zadba Maciej Apostoł.

*A jeśli idziemy do restauracji to pamiętajmy, ze za kelnerów (nareszcie) odpowiada św. Klemens Dworzak i do niego także zgłaszajmy pretensje co do potraw ich smaku i wyglądu.

*Piekarze w intencji o dobrze wypieczony chleb dziękczynienie składają św. Annie i św. Elżbiecie Węgierskiej,

*Jeśli zalegają nam wędliny w lodówkach o długość ich ważności (nowe lepsze daty) i jakość zadba św. Antoni Pustelnik, o dobór mięsa (i zapach) zadbają strzegący rzeźników św. Andrzej i św. Bartłomiej Apostoł.

*W oboju pomoże nam św. Bartłomiej (rzeźnik) na współ ze św. Andrzejem.

*Nad wyborem stacji TV i radiowych czuwają (anteny) św. Gabriel Archanioł, św. Klara i św. Joanna d "Arc.

*W necie przed hakerami obroni nas św. Izydor z Sewilli, (lepszy od nich)

*Jeśli zaś wybrać się chcemy do kina dobry film nam wskaże św. kinoman Jan Chrzciciel.

*Naukowcy też mają swoich patronów, którzy nie spuszczają z nich oka, Kontrolują umysł, mózgi co się da ;

*Filozofów olśniewa św. Justyn, teologom daje natchnienie w ciągłej, nieustannej przeróbce tekstów biblijnych św. Ignacy.

*Jeśli mamy problemy z rozwiązaniem jakiegoś zadania zrobi to za nas Anatol z Laodycei,

*Tekst przetłumaczy nam na inny język św. Hildegarda przy pomocy św. Hieronima.

Anomalie pogodowe rozgromią następujący święci;

1.przed gradem ochrania św. Marek Ewangelista

2.deszcz powstrzyma św. Sabina

3.burze przepędzi św. Scholastyka

4.przymrozkami zajmuje się św. Serwacy

5.w suszy wzywamy na pomoc św. Symfoniana z Autu

6.w razie powodzi św. Donacjana, biskupa Remis

7.nad dobrą pogoda i udanym urlopem czuwa św. Medard

8.Błażej odpowiada za szkody wyrządzone przez wiatr (sprząta)

9.Aleksy wytępi plagi zajmie się też suszami, trzęsieniami ziemi i epidemiami (wszechstronny).

10.Prośbę o deszcz kierujemy (wraz z opłatą) do św. Wiktorii

11.Wojnę, sztorm uspokoi św. Florian, przy okazji ugasi pożar

 Pozostałe zawody też nie pozostają bez opieki:

12.lekarze, chirurdzy, farmaceuci, aptekarze są pod opieką św. Damiana

13.Dawid (artysta) kształci muzyków i śpiewaków

14.Św. Eustachy dba o blacharzy, sukienników, myśliwych i służby leśne

15.Bł. Ewa zajmuje się krawcami i ogrodnikami

16.Filip patron kapeluszników, czapników, grabarzy i sklepikarzy.

17.Brygida pomaga w negocjacjach, (dogada się z każdym) zajmuje się także panienkami lekkich obyczajów

18.Andrzej Bobola wspomaga kolejarzy

19.Anna ma wyjątkowo dużo pracy gdyż ma pod swoją opieką krawców, kramarzy, młynarzy, stolarzy, górników, żeglarzy, szukających złota, wdowy i rodzące matki

20.Bonifacy- księgowych, krawców i piwowarów

21.św. Augustyn pomaga teologom, a także wydawcom i drukarzom by nie mieli za wiele opóźnień

22.Św. Alfons wspomaga adwokatów, spowiedników i teologów

23.Ambroży dogląda uli

24.Jeśli chcemy zadzwonić numer wykręca nam św. Joanna d’Arg

25.Odrzucający religie też mają swoją patronkę - św. Joannę de Lestonnac

26.Ignacy patron rekolekcji, żołnierzy w wolnej chwili opiekuje się też wilkami. A św. Hubert psami

27.Św. Helena to patronka producentów gwoździ i farbiarzy

28.Na przejściach granicznych powita nas (celnik) św. Gwidon, pomaga on także rolnikom, aby zwiększyli plony, oraz kościelnym w czasie mszy (nosić tacę).

29.Właściciele winnic mają 24 godzinną opiekę św. Jana Chrzciciela

30.Marta dba o porządek w hotelach, a także o ich właścicieli

31.Produkcją i producentami kart do gry opiekują się na spółkę Melchior i Baltazar

32.Łucja zajmuje się szwaczkami, pisarzami, prostytutkami

33.św. Łazarz broni żebraków, pomaga rzeźnikom (w uboju) i grabarzom (w pochówku)

34.św. Magdalena ma cała listę obowiązków, zaliczyć można do niej: opiekę nad fryzjerami, ogrodnikami, właścicielami winnic, sprzedawcami wina, w wolnej chwili zajmuje się produkcją perfum i pudru, jest także patronką pokutujących więźniów

35.św. Roch – aptekarze, ogrodnicy, rolnicy, szpitale, więźniowie oraz czuwa nad zdrowiem zwierząt domowych

a stajni opiekę przy koniach sprawuje św. Szczepan

36.spawaczami oraz wytwórców wyrobów skórzanych nie opuszcza św. Szymon

37.praczkom pomaga w pralni św. Klara, która także haftuje i szyje bieliznę

38.św. Kajetan nie opuszcza bankowców, (w kryzysie) a finanse liczy św. Stefania

39.gejami i lesbijkami opiekuje się św. Sebastian

40.Nad zegarami by nie stanęły czuwa na spółkę św. Bartłomiej i św. Eligiusz

41.Jeśli zamarzy nam się wygrana wystarczy by św. Korona- Stefania wypełniała kupon totka

42.nad mostami, czuwa św. Jan Nepomucen

43.św. Onufry przypilnuje nam bydła a jak się zmęczy to zastąpi go św. Wit

44.nad radnymi czuwa Mikołaj z Flue

mamy ochotę na grilla nic prostszego radą nam służy św. Wawrzyniec, opiekujący się również biblioteką gdzie wyszuka i poleci nam dobrą książkę

45.św. Tomasz Apostoł podpowie jak wymurować dom, nakreśli projekt budowlany, jest także dobrym geodetą i chroni kamieniarzy

46.św. Weronika pilnuje księżowskich gospodyń, ma tez sporo pracy w pracowniach fotograficznych i rzeźbiarskich

47.św. Walenty patron zakochanych obyczaju wywodzącego się z pogańskiego święta bogini Februata Juno

48.na służbie i w pościgu pomaga policjantom św. Tomasz Morus

49.św. Zuzanna pełni straż nad wszystkimi dzwonami świata

50.w górach oprócz tabliczki czekolady i latarki weźmy do plecaka lub kieszeni św. Wawrzyńca

51.aby nie nabawić się chrypki w czasie występu nad piosenkarzami czuwa św. Jerzy i św. Wit

52.natchnienie daje kompozytorom św. Leon Wielki

53.Pity itp. wypełnia św. Mateusz (księgowy)

54.Św. Piotr wspomoże grzeszników w konfesjonale

 Wycieczki:

55.dyżur na CB- RADIO pełni św. Krzysztof w porę ostrzegający kierowców przed radarem, jeśli chcemy go umieścić w aucie to fotel jest dla niego za duży, a i widoczność słaba, najlepsze miejsce to przednia szyba gdzie powieszamy go na sznurku

56.poszukiwaczom skarbów chętnie pomaga św. Helena, kopiąc tam gdzie trzeba

57.Nawet gdy wybierzemy się w podróż po kosmosie sami nie

zostaniemy bez opieki, bowiem i tam zajmą się nami nasi troskliwi patroni załóg pojazdów kosmicznych, których szefem jest prorok Eliasz

58.W podróż do Raju, po długich, gorących modłach i życiu w pobożności, zabierze nas i oceni czy zasłużyliśmy nań św. Tymoteusz

    Niedaleko święci od rzeczywistości odstają, ci z prawosławia do tych katolickich w konkurencji działają.   

Chcę podziękować pewnej osobie, której dałam ten tekst do wglądu, gdy był on jeszcze w fazie szkicu za pomocne informacje 
 Natomiast inspiracją do napisania tego tekstu były dla mnie, ostatnio wzmożone kulty do świętych, różne zapiski, noty biograficzne świętych, tudzież prasa, a także przekazy ustne o świętych i błogosławionych.
 
 
Tekst proszę potraktować  z dużą dozą humoru.

© MMagdalena Struska de Merowing.
Powyższy tekst jest tekstem autorskim.

Kopiowanie, rozpowszechnianie tylko za zgodą autora tekstu.

http://www.andrzejstruski.com/articles_131_CZARNA-MAGIA-WATYKANU.html

http://www.andrzejstruski.com/articles_130_MOC-WATYKANU-W-PENTAGRAMIE.html

http://www.andrzejstruski.com/articles_125_Rogaty-Watykan.html

http://watykan.andrzejstruski.com/articles_5_Masakra-w-Langwedocji.html

http://watykan.andrzejstruski.com/articles_3_Tajne-Szyfry-Biblii.html

http://watykan.andrzejstruski.com/gallery_8_Vaticano-Ezoterico-Feng-Shui.html

http://watykan.andrzejstruski.com/articles_2_Dogmaty-%26%238211%3B-Przedmowa.html

http://watykan.andrzejstruski.com/articles_4_Cztery-Ewangelie-Nowego-testamentu-podwazaja-sie-nawzajem.html

http://watykan.andrzejstruski.com/articles_6_Ezoteryczny-Watykan---Tajemnice-Watykanu--cz-II-.html

http://watykan.andrzejstruski.com/articles_7_Papiez-musi-umrzec.html

http://watykan.andrzejstruski.com/index.php?page=articles&op=readArticle&id=8&title=Afera-Banco-Ambrosiano

http://watykan.andrzejstruski.com/index.php?page=articles&op=readArticle&id=8&title=Afera-Banco-Ambrosiano

http://watykan.andrzejstruski.com/gallery_10_Ezoteryczny-Watykan---Bazylika.html

http://watykan.andrzejstruski.com/gallery_1_Magia-16-Wiatrow-na-Placu-Sw-Piotra.html

http://watykan.andrzejstruski.com/gallery_10_Ezoteryczny-Watykan---Bazylika.html