> Strona główna > Artykuły
Tłumacz Strony/Translator Site
Kalendarz
Marzec 2017
P W Ś C P S N
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
ARTYKUŁY - ARTICLES Ab ovo usque ad mala
Nostradamus
MONDE UNIVERS CRÉATION
Materiały nadesłane
do redakcji portalu
redakcja portalu nie
ponosi odpowiedzialnosci
za nadeslane materiały
Artykuł pilotujący książkę Watykan Zdemaskowany - Papież musi umrzecAfera Banco AmbrosianoKoniec ery ryb cz.1-tajemnicza wiedza majów
Koniec ery ryb cz.2- Naukowcy dowodza

 

Pedofilia i Satanizm... cz1     
Pedofilia i Satanizm...cz2
  
 


NOSTRADAMUS VATINICIA CODE 

NOSTRADAMUS VATINICIA CODE [ ENG ]Chrońmy nasze dzieci -
Plaga społeczeństwa -
Pedofilia


Prof. Adam Gierek: Słońce zniszczy Ziemię!
 
 

Ks. Piotr Natanek oskarża Watykan
Afery za Spiżową bramą

 
Syriusz w epoce Piramid
Data 18/04/2010 10:54  Autor Magdalena Struska  Kliknięć 9158  Język Polish
 

 
 
Prymitywny lud Dogonów i jego związek z Syriuszem

W Afryce odkryto cztery sudańskie plemiona, które są w posiadaniu niezwykłej wiedzy. Jednym z nich są Dogoni, żyjący w Mali w zachodnio- południowej Afryce, posiadają oni dokładną wiedzę na temat systemu gwiezdnego Syriusza. W latach 1945-1950 francuscy naukowcy Marcel Griaule i Germaine Dieterlen badali święte legendy tego plemienia, które były oparte na przekazie ustnym czyli z pokolenia na pokolenie. 

W roku 1976 plemie to stało się znane na całym świecie. dzięki niezwykłej książce Roberta Temple pt. "Zagadka Syriusza" (The Sirius Mystery). W publikacji tej Temple nawiązywał do mitycznej istoty, boga Oannesa, którego określano jako tego zstępującego na ziemię z gwiazd, aby przynieść mądrość przodkom Dogonów.

Życie w Plemieniu Dogonów

Dogoni to najbardziej kontrowersyjny lud Afryki, nie wiadomo skąd, ani kiedy przywędrowali. W Mali Dogoni znaleźli się w wyniku migracji mających miejsce pomiędzy XII a XV wiekiem. Przypuszcza się na podstawie dotychczasowych badań, że lud ten pierwotnie zamieszkiwał inne tereny, jedni naukowcy wysuwają twierdzenia, iż to mogły być Tereny Senegalu lub wybrzeże Morza Śródziemnego, inni natomiast że był to obszar Egiptu. Oni sami uważają się za spadkobierców pierwszych ludzi, którzy pojawili się na Ziemi.

Ich głównym zajęciem jest rolnictwo i hodowla.

Na wschodnich krańcach Mali, tuż przy granicy z sąsiednią Burkina Faso  znajduje się wysoki, malowniczy miejscami na kilkaset metrów { sięga do około 500 metrów}, uskok skalny, nazywany powszechnie Bandiagara, skarpa ta  rozciągając się w samym sercu pustyni na długość około150 kilometrów, jest domem Dogonów, jednego z najciekawszych plemion Afryki


 
    
 
Przedstawiciele tego plemienia twierdzą bowiem, że nie pochodzą z Ziemi, a z odległego Syriusza. O ich pochodzeniu niewiele wiemy. Pewne jest to, że tereny Afryki Zachodniej nie były ich macierzystą ziemią. Wszelkie informacje, które dotyczą ich migracji oparte są właściwie na dwóch źródłach - wykopaliskach archeologicznych  i ustnych przekazach Dogonów.

(2) Czworoboczne domy Dogonów zakończone są charakterystycznymi, szpiczastymi dachami. Większość z nich usytuowana jest na palach, bądź na kamieniach, stanowi to ochrone przed gryzoniami.

(3) Kraj Dogonów słynie z drewnianych wyrobów, także drzwi i okiennice dogońskich domostw wykonane są z przepięknie zdobionego drewna

Najpopularniejszy środkiem transportu  Dogonów są (4) osiołki.

Ceremonia

(Rysunki Dogonów)

Co 60 lat Dogoni odprawiają ceremonię zwaną Sigui, w czasie której odgrywają ponowne stworzenie świata przez boga imieniem Amma oraz zniszczenie prymitywnego ludu Ogo przez syna Ammy - Nommo. Dzień przybycia bogów nazwali oni "Dniem Ryby", bowiem tych bogów uważali za istoty wodno-lądowe. Według ich wierzeń bogowie przybyli z planety krążącej wokół Syriusza B, jednej z trzech gwiazd w tym systemie gwiezdnym. W ceremoni Sigui uczestniczą tylko mężczyźni, podkładem muzycznym zajmuje się kilkuosobowy zespół, w którym dominują bębny i instrumenty szarpane.   Tańce zaczynają się w małych grupach. Tancerze wystepują w maskach co widać na poniższym zdjęciu.

Wiedza Dogonów

Dogoni dokładnie opisali 50-letni cykl obiegu Syriusza B wokół Syriusza A. Syriusz B { Biały karzeł}- jest najmniejsza formą "niewidzialnej" gwiazdy we wszechświecie. Nie widać go gołym okiem, nawet przez bardzo dobry teleskop jest słabo widoczny. Wiedza astronomiczna Dogonów nie ogranicza się tylko do Syriusza. Amerykański naukowiec- badacz Robert Temple wykazał, iż wiedzieli oni o rotacji Ziemi wokół własnej osi i o 365 dniowym cyklu obiegu wokół Słońca podzielonym na 12 miesięcy. Na temat księzyca wypowiadali się, że jest "suchy i martwy". Zdawali sobie oni także sprawę z istnienia pierscieni Saturna i 4 największych księżyców Jowisza. 

Legenda Dogonów

Ich mit głosi, że  twórcą wszechświata był Wielki Kreator o imieniu Amma. Według ich relacji  z Syriusza przybyli na ziemię wysłannicy Ammy - bliźnięta Nommo. Ich pojazd wylądował nad jeziorem Debo. Istoty te były połączniem ryb i człowieka { ziemiowodne } ich opis pokrywa się ze starobabilońskimi relacjami o lądowaniu podobnych istot.. Stworzyły one ludzi, nauczyły rzemiosła i rolnictwa, natomist za pokarm służyły ich własne ciała. Jeden z bliźniaków mial odkupić ludzkie grzechy, umierając na krzyżu, a nastepnie zmartwychwstając. Ponoć przed odlotem na Po Tolo  przyrządzili posiłek dla ludzi z własnego ciała { odnośnik eucharystii }, a także zapowiedziały swój powrót....

W roku 1940 Kapłani zdradzili światu swą  legendę, gdzie Syriusz składa się z konstelacji trzech obiektów: gwiazdy głównej oraz dwóch mniejszych obiektów niewidocznych dla ludzkiego oka, krążących wokół Syriusza, które nazywają Po Talo i Emme Ya. Kapłani określili też, że Po Tolo (nazwa składa się z dwóch wyrazów; talo - gwiazda i po - najmniejsze ziarno znane Dogonom i w wolnym tłumaczeniu znaczy tyle, co "najmniejsza rzecz, która jest") składa się z bardzo ciężkiego metalu i obiega Syriusza w eliptycznym cyklu co 50 lat.

Dogonowie twierdzą że - Wokół Emme Ya, trzeciej gwiazdy Syriusza, krąży mała planeta; "stamtąd właśnie pochodzimy" mówią pełni przekonania.

Najprostsza, a zarazem najstarsza forma zapisania imienia Ozyrysa składa się z dwóch hieroglifów, z których pierwszy oznacza "tron", a drugi "oko" co daje nam wyrażenie "siedziba oka" {kuzynowie Dogonów - Plemię Bozo w Mali, opisuje Syriusza B jako "gwiazdę oko". Izyda w Egipcie była  nazywana "okiem Re"  i jest przedstawiana z nakryciem głowy zakończonym małym rybim ogonerm.

Wspólczesna Astronomia

Dzisiejsza astronomia potwierdza fakty związane z Syriuszem zawarte w legendach Dogonów. O ile jednak o drugiej gwieździe (tzw. Syriusz B) wiedziano już w  roku 1862 , to istnienie trzeciego, bardzo małego ciała niebieskiego potwierdzono dopiero w połowie lat dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia podczas badań nieba prowadzonych za pomocą potężnego teleskopu radiowego.

Odchylenia w ruchu Syriusza A i B skłoniły naukowców do rozpatrzenia możliwości istnienia Syriusza C.

 Zadziwia więc fakt w jaki sposób plemię żyjące niemal w Samym środku Sahary potrafi tak dokładnie opisać konstelację gwiazd znajdującą się 8,6 lat świetlnych od ziemi.

Słowo o Syriuszu A i B

Syriusz { Psia gwiazda }, najjaśniejsza na niebie i jedna z najbliższych Ziemi { ok. 8,4 lat świetlnych}. Poza szer. geogr.położonymi na północ od równoleżnika 73.284, Syriusza gołym okiem widać niemal z całej kuli ziemskiej oraz półkuli północnej; stanowi on jeden z wierzchołków "zimowego trójkąta". W sprzyjających warunkach można go zaobserwować gołym okiem nawet w ciągu dnia. Syriusz, który gołym okiem wygląda jak pojedyncza gwiazda, jest   jednak  podwójną, składającą się z białej, bardzo jasnej gwiazdy ciagu głównego o typie widmowym A1V;{ o masie ponad 2 mas Słońca i śr.1,7 x większej od Słońca, natomiast wiek gwiazdy szacuje na 225 do 250 milionów lat.} określonej jako Syriusz A, a także jej towarzyszącego białego karła o typie widmowym DA2, znanego pod nazwą Syriusz B, {który porusza się wokół Syriusza A po eliptycznej orbicie o okresie nieco ponad 50 lat. Odległość między Syriuszem A i Syriuszem B wynosi od 8,1 jedn. astr.w perycentrum do 31,5 w apocentrum. Gęstość materii gwiazdy jest 91 tysięcy razy większa niż gęstość Słońca, co oznacza, że 1 cm³ tej materii na powierzchni Ziemi ważyłby prawie tonę.

Syriusz w wierzeniach

Wiele kultur nadaje Syriuszowi szczególne znaczenie. W Starozytnym Egiipcie Syriusz był czczony jako bóstwo. Egipcjanie opierali swój kalendarz na heliakalnym wschodzie Syriusza, który miał miejsce niedługo przed wylewami Nilu, a także przed letnim przesileniem. Dzięki temu w XX wieku egiptolodzy opracowali datowanie sotisowe, które pozwoliło na odtworzenie przybliżonej chronologii starożytnego Egiptu. Wiele świątyń egipskich zorientowanych było tak, aby światło gwiazdy było widoczne z ołtarza, który symbolizował Izydę{ boginię magii i rodziny, żonę władcy zaświatów, Ozyrysa}. natomiast według mitologoo greckiej pies Oriona został umieszczony na niebie jako Syriusz.   

Syriusz i jego związek z Gizą

W 1993 roku RUDOLF GANTENBRINK. za pomocą robota "Upauta"odkrył małe wapienne drzwi wewnątrz Wielkiej Piramidy w odległosci 60 metrów od wylotu północnego szybu Komory Królowej. Szyb, w którym odkryto drzwi był wycelowany w punkt przejścia Syriusza przez południk niebieski w "epoce piramid".   

Co Mówią na ten temat Teksty Piramid?


 
(OZYRYS  i IZYDA)

 Teksty Piramid mówią o "Rytualnej Kopulacji" ściśle nawiązując min. do Syriusza. Rozważając aspekt ten w kategoriach dualizmu nieba i ziemi; Horus- Król + Bogini Izyda { w swej gwiezdnej postaci Syriusz}, para ta mogła się "połączyć" za pośrednictwem południowego " szybu gwiezdnego" Komory Królowej, wycelowanego w punkt przejścia Syriusza przez południk niebieski w "epoce piramid".

 W Tekstach Piramid dokładnie jest określony czas, w którym Ozyrys zapłodnił Izydę- a był to moment przejścia Syriusza przez południk niebieski "o świcie". Należy wspomnieć,  że teksty te mówią również o Ozyrysie - Orionie - cyt:" Twoja siostra Izyda przychodzi do ciebie, ciesząc się z miłości do ciebie. Umieściłeś ją na swoim fallusie, a twoje nasienie wpłynęło w nią, gotowa jako Sothis" {Syriusz}


 
Zebrała i opracowała na podstawie źródeł {bibliografia poniżej}.
© MMagdalena Struska de Merowing.
Powyższy tekst jest tekstem autorskim.
Kopiowanie, rozpowszechnianie tylko za zgodą autora tekstu.

Wybór biografi
  1. Żródła internetowe.
  2. Strażnik Tajemnic - wyd. Amber.