> Strona główna > Artykuły
Tłumacz Strony/Translator Site
Kalendarz
Marzec 2017
P W Ś C P S N
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
ARTYKUŁY - ARTICLES Ab ovo usque ad mala
Nostradamus
MONDE UNIVERS CRÉATION
Materiały nadesłane
do redakcji portalu
redakcja portalu nie
ponosi odpowiedzialnosci
za nadeslane materiały
Artykuł pilotujący książkę Watykan Zdemaskowany - Papież musi umrzecAfera Banco AmbrosianoKoniec ery ryb cz.1-tajemnicza wiedza majów
Koniec ery ryb cz.2- Naukowcy dowodza

 

Pedofilia i Satanizm... cz1     
Pedofilia i Satanizm...cz2
  
 


NOSTRADAMUS VATINICIA CODE 

NOSTRADAMUS VATINICIA CODE [ ENG ]Chrońmy nasze dzieci -
Plaga społeczeństwa -
Pedofilia


Prof. Adam Gierek: Słońce zniszczy Ziemię!
 
 

Ks. Piotr Natanek oskarża Watykan
Afery za Spiżową bramą

 
Lodz Atlantow w Gizie?
Data 25/11/2010 22:49  Autor Andrzej_Struski  Kliknięć 2857  Język Polish
 

Łódź Atlantów w Gizie?

Barka Nilowa, która jest eksponowana w Gizie, może być łodzią atlantów.

Oto, co na temat eksponowanej w Gizie łodzi mówi wikipedia.
„Łódź, której kawałki znaleziono w 1954 roku w ziemi przy piramidzie Cheopsa. Została zrekonstruowana z ponad 1200 kawałków. Zbudowana z drzewa cedrowego.

Jej przeznaczenie nie jest do końca znane. Podejrzewa się że pełniła funkcję barki słonecznej, czyli statku, którym zmartwychwstały król, wraz z bogiem Ra, przemierzał wnętrze ziemi w ciągu nocy z zachodu na wschód, po to by rano znów wstało Słońce.

Jednakże łódź nosi ślady zanużenia w wodzie, dlatego też sądzi się iż pełniła rolę barki pogrzebowej, dzięki której przetransportowano ciało faraona z Memfis do Gizy.
Być może łódź używana była przez samego Cheopsa jako łódź pielgrzymkowa, dzięki której faraon odwiedzał święte miejsca, dlatego też została pochowana razem z królem by służyć mu w zaświatach.

Łódź ma 43,6m długości. Po zrekonstruowaniu została wystawiona w specjalnie zbudowanym podziemnym muzeum, w miejscu gdzie została znaleziona.”fot. wikipedia.pl

Tyle informacji jest zawartych w opisie, dużo więcej można odczytać z obrazów tej łodzi.
Widoki łodzi, które również pochodzą z wikipedii, pokazują obraz naprędce wykonanego przyrządu do pływania.

(Wizerunek tej łodzi nie jest zbyt elegancki. Możliwe, że faraonowi po śmierci było absolutnie obojętne, czym transportują jego ciało lub ducha. Ale, żeby używał jej, jako łodzi pielgrzymkowej, to już duża przesada)

Ta dygresja mówi tylko o wyglądzie, łodzi faraona. W całym odniesieniu do prawdopodobnego zastosowania wykopanej łodzi, istnieje dużo więcej wątpliwości. Chociażby samo miejsce, gdzie jej szczątki zostały odnalezione:, „w ziemi przy piramidzie Cheopsa”
W pobliżu piramid nie płynie Nil i nigdy tam nie płynął, jego koryto, leży kilkadziesiąt metrów niżej i parę kilometrów dalej.

Jakim cudem 1200 kawałków pasujących do siebie znalazło się w jednym miejscu tak wysoko i tak daleko od nilu?
Czyżby ceremonialny pochówek u boku faraona?
A inna sprawa, kto, lub raczej, co, ją na tyle kawałków porąbało?
Może sam Faraon, jak mu już wystarczająco zbrzydła?

Wnioskuje, że ten opis nie jest dziełem naukowców?

Co mówią obrazy?

Proszę zwrócić uwagę na grubość poszycia tej łodzi. To nie są zwykłe deski, są to wręcz bale z takich można zbudować barkę pełnomorską. A i długość tej łodzi jest zastanawiająca, ponad 43 metry z niesamowicie podniesionym dziobem, jak i rufą. Ktoś powie „podniesione dla ozdoby”, niemożliwe, przy tak topornym wyglądzie, takie ozdoby pasują jak kwiatek do kożucha.


Reasumując, jak na potrzeby faraona, ta łódź jest zbyt brzydka, jak na potrzeby rzeki nawet największej nadmiernie solidna i dodatkowo, tak wysoki dziób i rufa. Taka konstrukcja dziobu i rufy, będzie podnosić łódź i ułatwiać, wspinanie na wysoką falę.

Ta konstrukcja wygląda na łódź pełnomorską, wykonaną bez typowego dla statków pełnomorskich pietyzmu. Te wszystkie cechy, eksponowanej w Gizie łodzi, wskazują na wykonywaną w pośpiechu, pełnomorską łódź ratunkową. Takiej konstrukcji, nie mają typowe łodzie ratunkowe znajdujące się na okrętach morskich, jest więc ona, łodzią mającą ratować ludzi poprzez wypłynięcie na pełne może. Według różnych wskazań w taki sposób ratowali się Atlantydzi w czasie kataklizmu, który miał się wydarzyć około dwanaście tysięcy lat temu.

Duża skrzynia, która wygląda jak magazyn na ludzi, prawdopodobnie miała ich chronić przed falami. Widoczne wzmocniona na konstrukcji skrzyni w postaci gęstego belkowania, to niewątpliwie, wzmocnienie mające chronić ją przed zniszczeniem przez fale. Długie konstrukcje, zarówno dziobowa, jak i rufowa pozwalają reagować łodzi na nadpływającą falę i chronić przed nadmiernym zanurzaniem.

Gdyby zaistniała nagła potrzeba w taki sposób budowano by łodzie ratunkowe a ta konstrukcja, jest typową pełnomorska łodzią ratunkową wykonaną w pośpiechu. Przypuszczam, że żaden faraon nie zaokrętowałby się na takie coś, nawet po śmierci.

Inną sprawą jest kwestia miejsca pochówku szczątków łodzi. Na pewno nikt ich tu nie zakopał. Jeżeli z kolei zakopała je tu natura a tak bez wątpienia było, to oznacza, że do podnóża piramid wyrzuciły tę łódź, fale morskie. Tylko fale morskie posiadają wystarczającą moc niszczenia, niezbędną do rozbicia na 1200 części, łódź zbudowaną z solidnych bali.

W artykule dotyczącym czasu budowy piramid i sfinksa odniosłem się do charakterystycznego wyglądy terenu w pobliżu piramid. Foto wykonane z satelity, pokazuje z lotu ptaka wygląd morskiego brzegu, który sięga podnóży sfinksa. Obraz ukazuje, wizerunek topograficzny terenu, typowy dla brzegu morskiego. Tylko, że. morza tam już od dawna nie ma.
Ale mogło być za czasów Atlantydów a któraś z ich łodzi ratunkowych mogła rozbić się o piramidę Cheopsa.
 
      


© Andrzej i Magdalena Struscy de Merowing.

Powyższy tekst jest tekstem autorskim.
Kopiowanie, rozpowszechnianie tylko za zgodą autora tekstu oraz podaniem linku.