> Strona główna > Artykuły
Tłumacz Strony/Translator Site
Kalendarz
Marzec 2017
P W Ś C P S N
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
ARTYKUŁY - ARTICLES Ab ovo usque ad mala
Nostradamus
MONDE UNIVERS CRÉATION
Materiały nadesłane
do redakcji portalu
redakcja portalu nie
ponosi odpowiedzialnosci
za nadeslane materiały
Artykuł pilotujący książkę Watykan Zdemaskowany - Papież musi umrzecAfera Banco AmbrosianoKoniec ery ryb cz.1-tajemnicza wiedza majów
Koniec ery ryb cz.2- Naukowcy dowodza

 

Pedofilia i Satanizm... cz1     
Pedofilia i Satanizm...cz2
  
 


NOSTRADAMUS VATINICIA CODE 

NOSTRADAMUS VATINICIA CODE [ ENG ]Chrońmy nasze dzieci -
Plaga społeczeństwa -
Pedofilia


Prof. Adam Gierek: Słońce zniszczy Ziemię!
 
 

Ks. Piotr Natanek oskarża Watykan
Afery za Spiżową bramą

 
Trylogia Niebo, Bog, Dusza, Czlowiek.
Data 09/12/2010 19:36  Autor Andrzej Struski  Kliknięć 1754  Język Polish
 

 
Trylogia

Niebo, Bóg, Dusza, Człowiek.

 
 
Wszystko, co istnieje ma swoje źródło,
Nic, co istnieje nie trwa wiecznie.

Nie tylko wiara jest posłańcem Boga,
Wokół nas istnieją dowody na Jego rzeczywistość.


Odwieczny dylemat;

Jest Bóg?
Czy Boga nie ma?
Czy Niebo to tylko wymysł?
Czy istnieje w rzeczywistości?
Co to jest Dusza?
Czym jest duch?
Jak się ma do tego człowiek?

Można by całą tę sprawę ująć w jednym pytaniu;
Czy człowiek to tylko ciało, czy również duch?

Również można całą tę sprawę uzasadnić jedną kwestią;
Wszystko ma swój początek i koniec!

Ale co oznacza termin „wszystko”?
Jeden powie:- „wszystko” to rzeczy, którą mogę dotknąć, zobaczyć i poczuć.
Inny doda:- „wszystko” to również to, o czym myślę, mówię i co słyszę.
A moja wyobraźnia to nie istnieje, powie jeszcze ktoś.
A moja wiara, powie oddany sprawie, nie ma jej źródła, jest ślepa?

Wiara, wyobraźnia i myśli, czy je dotkniesz, namacasz, zobaczysz?

To są również rzeczy, nie posiadają widocznego i namacalnego ciała – materii, ale istnieją. Ich postać istnieje w bardzo rozrzedzonej masie, ale to nie znaczy, że nie są to rzeczy.

Wiara ukazuje świat wielu rzeczy, wyobraźnia pozwala znaleźć się w świecie, którego nie postrzegamy pięcioma zmysłami, myśli pobudzają rzeczy w niewidocznym świecie.

Ponówmy pytani:
Czy Bóg istnieje?

W kontekście do całej rzeczywistości istnienia, brak jest podstaw by wykluczyć Jego rzeczywistość. W konsekwencji, nie mamy podstaw do wykluczenia istnienia wszelkich rzeczy z naszej wiary, wyobraźni i myśli.

,Jednak logika i rozwaga, poparta rozsądkiem przybliży nam pojęcie stanu istnienia wszelkich rzeczy. I tak, rzeczywistość Boga skrajnie różni się od rzeczywistości stanu myśli w aspekcie wyobraźni. Pojęcie nieba, również jest wielo znaczne, odnosi się ono, do różnych aspektów jego rzeczywistości. Z kolei nam najbliższe pojęcie nienamacalnej rzeczywistości, pojęcie człowieka duchowego, posiada szersze umocowania dowodowe. W tym aspekcie, świat rzeczy, których nie możemy ani zobaczyć, ani dotknąć, lub chociażby usłyszeć, nie jest już taki tajemniczy i często zdarzają się sytuacje, gdy się odkrywa przed ludzkimi zmysłami.

Takim najprostszym otwarciem się świata eterycznego, jest aura, która występuje w otoczeniu człowieka. Jej postrzeganie to już nie tylko kwestia posiadania zdolności poza zmysłowych, aurę można zidentyfikować posiadanymi przez naukę instrumentami.

Inne stany rzeczywistości, których instrumenty nie rejestrują, są nierozpoznawalne z prostej przyczyny; gęstość ich masy własnej jest mniejsza, niż gęstość tych rejestrowanych.

Reasumując; nie mamy podstaw do tego, by wykluczyć istnienie Boga, istnienie nieba i istnienie sfer duchowych związanych z postacią człowieka i nie tylko człowieka. Z kolei, wiara, wyobraźnia i myśli, wskazują nam różne aspekty objawów rzeczywistych form życia w niebie, lub postaci Boga. Coraz doskonalsze instrumenty, poszerzają horyzont wiedzy o świecie eterycznym, a postrzeganie poza zmysłowe wręcz szeroko otwiera świat duchowości wokół człowieka.

Wiele nurtów kulturowych i religijnych, obrazuje Boga i człowieka na płaszczyźnie wspólnych cech, a nadzieją dla wiernych jest powrót do nieba. Takie odniesienie, do Boga i nieba, posiada duże znaczenie do zrozumienia istoty tych spraw.

Religie ziemskie, obdarły boską rzeczywistość z szat logiki i każda dla własnych potrzeb, w jakiś sposób „przyozdobiła” ją własnym wyobrażeniem.

Chrześcijaństwo, uwiło rzeczywistość swojego Boga na krzyżu i w umartwieniu za grzechy, otaczając biskupów przepychem, jaki prezentuje Watykan, Bazylika i muzeum watykańskie. Wykorzystała Rzym i cesarstwo rzymskie jako moc dla tworzenia państwa kardynałów i komercjalnej instytucji.

Islam z kolei, wysoko stawia swojego Boga, ale Jego ogrody obiecuje każdemu, kto wykaże się heroizmem, w różnych aspektach życia.

Religie wschodu, utkały kobierzec, którego wygody osiągnie każdy, kto podąża ścieżką nauczyciela.

Tybet, duchowość Tybetu, głęboko wnika w świadomość człowieka, dużo obiecuje, ale i dużo wymaga, szczególnie od swych adeptów.

Olbrzymią szkodę dla rzeczywistości boskiej, wyrządziły przeróżne sekty,
Które wysysają z człowieka jego moc własną, odbierając mu jego wolną wolę. Tworzą grupy niewolnicze, wykorzystywane dla celów chorego przywódcy.

Na planie logicznej oceny zdarzeń, biorąc pod uwagę powyższe odniesienia do istnienia rzeczy nienamacalnych, opisałem prawdopodobne formy i zasady istnienia Boga i nieba w trzech tematycznych zbiorach.


Czesc. I Niebo - Srodowisko Zycia Duszy
Czesc II. Ustroj Nieba

© Struski Andrzej de Merowing.
Kopiowanie, rozpowszechnianie tylko za zgodą autora tekstu oraz podaniem linku.