> Strona główna > Artykuły
Tłumacz Strony/Translator Site
Kalendarz
Marzec 2017
P W Ś C P S N
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
ARTYKUŁY - ARTICLES Ab ovo usque ad mala
Nostradamus
MONDE UNIVERS CRÉATION
Materiały nadesłane
do redakcji portalu
redakcja portalu nie
ponosi odpowiedzialnosci
za nadeslane materiały
Artykuł pilotujący książkę Watykan Zdemaskowany - Papież musi umrzecAfera Banco AmbrosianoKoniec ery ryb cz.1-tajemnicza wiedza majów
Koniec ery ryb cz.2- Naukowcy dowodza

 

Pedofilia i Satanizm... cz1     
Pedofilia i Satanizm...cz2
  
 


NOSTRADAMUS VATINICIA CODE 

NOSTRADAMUS VATINICIA CODE [ ENG ]Chrońmy nasze dzieci -
Plaga społeczeństwa -
Pedofilia


Prof. Adam Gierek: Słońce zniszczy Ziemię!
 
 

Ks. Piotr Natanek oskarża Watykan
Afery za Spiżową bramą

 
Szybkie nowoczesne budownictwo bez fundamentow calkowicie odporne na trzesienia ziemi.
Data 04/02/2011 16:36  Autor Andrzej i Magdalena Struscy  Kliknięć 2563  Język Polish

Taka technologia pozwala wykonać bardzo szybki montaż budynku. W czasie jednego dnia kilka osób, może zmontować konstrukcje nośną wraz z podłogami drewnianymi w budynku jednorodzinnym o pow. 300m kw.


Wersja konstrukcji wykonana w drewnie.

   Taka technologia pozwala wykonać bardzo szybki montaż budynku. W czasie jednego dnia kilka osób, może zmontować konstrukcje nośną wraz z podłogami drewnianymi w budynku jednorodzinnym o pow. 300m kw. Powtarzalne moduły konstrukcji są stabilizowane w specjalnych węzłach, które ustalają położenie wszystkich elementów konstrukcyjnych.
   Taki węzeł umożliwia szybkie łączenie poszczególnych belek nośnych. Wiąże we właściwym położeniu belki podłogi z belkami podporowymi budynku. Pierwsza czynność montażu polega na wprowadzeniu w gniazda węzła kolejnych belek konstrukcji nośnej. Belki są przygotowane zgodnie z parametrami modułu, co zabezpiecza zachowanie wymiarów budynku, bez prowadzenia dodatkowych pomiarów w trakcie montażu. Położenie desek podłogowych, poprzedza montaż gotowych trójkątnych modułów.
   Kolejny etap budowy to wybór wersji;
   Montaż z gotowych modułów, lub dowolne wykonanie ścianek działowych i poszycia budynku. Czas budowy kompletnego budynku o powierzchni użytkowej około 300 m kw. wykonanego z gotowych modułów, przy dobrej organizacji pracy nie powinien przekroczyć jednego tygodnia.

   Wersja konstrukcji nośnej wykonanej z drewna nadaje się do budowy, domów obrotowych, letniskowych i innych podobnej wielkości.
   Przedstawione na widokach obrazy kolejnych etapów montażu, obrazują prostotę składania domu jednorodzinnego o powierzchni około 300 m kw.
   Taką wielkość budynku pokazują wszystkie widoki ujęte w tym temacie.
 

Widok 1. Widoczny tu, precyzyjnie wykonany węzeł pozwala na ustalenie położenia 12 belek konstrukcji nośnej w sferycznej przestrzeni. Belki dzielą przestrzeń na równomierne kąty a konstrukcja węzła lokalizuje je w taki sposób, by 6 z nich leżało w płaszczyźnie podłogi. Pozostałe 6 w odniesieniu do podłogi każdego piętra, są podzielone symetrycznie: 3 jako podpora wskazywanego piętra a następne 3 symetrycznie do nich, jako podpora kolejnego piętra.

   Na obrazie są widoczne belki podłogowe, te trzy w pierwszym planie, połączone węzłami, tworzą jeden z trójkątów podłogi. Kształt podłogi może posiadać różne rozwiązania w ramach takich trójkątów. 
 

 Widok 2. Obraz drugiego widoku, pokazuje nam sposób mocowania w węźle pierwszej podłogi. Tu zamocowanych jest tylko 9 belek konstrukcji nośnej, 6 belek podłogowych i 3 belki podpierające kolejny strop. W miejscu gdzie powinny być 3 dolne belki jest jeden z punktów podparcia całego budynku, ilość takich punktów podparcia jest uzależniona od ilości trójkątów w konstrukcji podłogi.


 

 

Widok 3. Tu obraz od dołu pokazuje węzeł w płaszczyźnie piętra, który stabilizuje wszystkie 12 belek konstrukcji nośnej.
 

Widok 4. Taki sam węzeł widzimy w obrazie pokazującym go z góry na płaszczyznę podłogi piętra. Ten widok pokazuje również jak delikatne są belki konstrukcji nośnej podpierające stropy. Proszę nie sugerować się tą delikatnością belek nośnych, posiadają pełną nośność dla stropu i kolejnych pięter.


 

 

Widok 5 Ostatni tu przedstawiony obraz pokazuje, że nawet rosnące w środku budynku drzewo nie przeszkadza w budowie i może rosnąć częściowo wewnątrz, oraz częściowo na zewnątrz budynku.

 

 

 

© Andrzej i Magdalena Struscy de Merowing.

Powyższy tekst jest tekstem autorskim.
Kopiowanie, rozpowszechnianie tylko za zgodą autora tekstu oraz podaniem linku.