> Strona główna > Blog
Tłumacz Strony/Translator Site
Kalendarz
Marzec 2017
P W Ś C P S N
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
ARTYKUŁY - ARTICLES Ab ovo usque ad mala
Nostradamus
MONDE UNIVERS CRÉATION
Materiały nadesłane
do redakcji portalu
redakcja portalu nie
ponosi odpowiedzialnosci
za nadeslane materiały
Artykuł pilotujący książkę Watykan Zdemaskowany - Papież musi umrzecAfera Banco AmbrosianoKoniec ery ryb cz.1-tajemnicza wiedza majów
Koniec ery ryb cz.2- Naukowcy dowodza

 

Pedofilia i Satanizm... cz1     
Pedofilia i Satanizm...cz2
  
 


NOSTRADAMUS VATINICIA CODE 

NOSTRADAMUS VATINICIA CODE [ ENG ]Chrońmy nasze dzieci -
Plaga społeczeństwa -
Pedofilia


Prof. Adam Gierek: Słońce zniszczy Ziemię!
 
 

Ks. Piotr Natanek oskarża Watykan
Afery za Spiżową bramą

 
>  Blog
Gru
05
2012
Rank
Egipt i Rennes-le-Château
 THE HOUSE OF GRAAL’S TESTAMENT - part 3 and part 4
Tags -
Gru
05
2012
Rank
Egypt and Rennes-le-Château
 THE HOUSE OF GRAAL’S TESTAMENT  part 1 and part 2
Tags -
Gru
04
2012
Rank
Egipt i Rennes-le-Château
 TESTAMENT RODU GRAALA cz.3 i cz.4
Tags -
Gru
04
2012
Rank
Egipt i Rennes-le-Château
  TESTAMENT RODU GRAALA cz.I i cz.2
Tags -
Lip
10
2012
Rank
Materialy nadesłane do redakcji portalu
 
Tags -
Cze
21
2012
Rank
Nostradamus

 
Tags -
Lut
11
2012
Rank
Różne
 Artykuł nadesłany do redakcji portalu


 08:48, 09.02.2012 /PAP

Wyliczyli, ile kosztowały skandale pedofilskie w kościele

W RZYMIE SYMPOZJUM NT. SEKSUALNYCH DEWIACJI
 
Kościół traci przez duchownych      Fot. Wikipedia 

Ponad dwa miliardy dolarów - tyle kosztował Kościół na całym świecie skandal pedofilii wśród księży. Takie dane przedstawili amerykańscy eksperci podczas trwającego w Rzymie sympozjum na temat walki z dewiacjami seksualnymi w szeregach duchowieństwa. 

Michael Bemi, prezes stowarzyszenia National Catholic Risk Retention oraz Patricia Neal, konsultantka programu obrony dzieci z Oklahomy, zaprezentowali swoje dane podczas sympozjum pod hasłem "Ku uzdrowieniu i odnowie" na Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie. Zjechali się na nie biskupi ze 110 krajowych episkopatów. 

Amerykanie podkreślili, że przedstawiona przez nich suma - ponad dwa miliardy dolarów, to łączne straty finansowe ponoszone przez Kościół. Nie chodzi tylko o kwoty odszkodowań dla ofiar, ale wszystkie szkody włącznie ze skutkami spadku liczby wiernych. - To szkody dla całej misji Kościoła - ogłosili amerykańscy delegaci podczas obrad.

Międzynarodową konferencję, odbywającą się przy wsparciu Watykanu i z udziałem przedstawicieli kilku kongregacji, zakończy prezentacja inicjatyw na rzecz walki z pedofilią i prewencji. Jedną z nich będzie powołanie Centrum na Rzecz Ochrony Dzieci z siedzibą w Monachium i ośrodka kształcenia on-line przygotowującego materiały edukacyjne dla duszpasterzy na temat zapobiegania i reagowania w przypadkach takich nadużyć.

mk/iga 

Źródło:  
http://www.tvn24.pl/12691,1734217,0,1,wyliczyli--ile-kosztowaly-skandale-pedofilskie--w-kosciele,wiadomosc.html 


Ksiądz: w Kościele od 1700 lat molestuje się dzieci

PAP | dodane 2012-02-07 (16:25)

Seksualne wykorzystywanie dzieci "jest od zawsze plagą naszego społeczeństwa i naszego Kościoła" - powiedział amerykański ksiądz Stephen Rossetti podczas trwającego w Rzymie sympozjum biskupów z całego świata na temat skandalu pedofilii. 

- To zło prześladuje nas od stuleci - podkreślił w wystąpieniu na obradach, odbywających się pod hasłem "Ku uzdrowieniu i odnowie" na Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie z udziałem przedstawicieli 110 episkopatów i przełożonych 30 zgromadzeń zakonnych. To pierwsza taka narada w historii Kościoła. 

Ksiądz Rossetti zauważył, że już podczas Soboru w mieście Elvira w Hiszpanii w 306 roku uchwalono kanon, zgodnie z którym "tym, którzy wykorzystują seksualnie dzieci będzie odmawiana komunia święta, także w obliczu śmierci". 

- Wydaje się, że przypadki seksualnego wykorzystywania dzieci były tak liczne w Hiszpanii 1700 lat temu, że wymagało to specjalnego kanonu - oświadczył 
ksiądz ze Stanów Zjednoczonych. 

Dodał następnie, że kiedy pod koniec lat 90. minionego wieku wybuchł skandal pedofilii w USA, mówiono w Kościele, że to tylko amerykański problem. 

- Potem powiedziano, że to tylko problem strefy angloamerykańskiej, potem, że to tylko problem Zachodu. Potem jednak wydarzyło się to we Włoszech, w Niemczech, w innych krajach - przypomniał. 

- Dzisiaj nareszcie 
Kościół jest świadom tego, że nadużycia ze strony duchowieństwa to problem całego świata - stwierdził ks. Rossetti z Uniwersytetu Katolickiego w Waszyngtonie. 

Na rzymskim sympozjum głos zabrała także ofiara wykorzystywania, Marie Collins, która opowiedziała biskupom o swych doświadczeniach z dzieciństwa, gdy jako 13-latka padła ofiarą pedofilii w szpitalu. - Zaczęłam wracać do zdrowia w dniu, w którym mój gwałciciel przyznał się przed sędzią do winy - podkreśliła kobieta. 

- Sprawiedliwość jest koniecznością dla ofiar wykorzystywania seksualnego ze strony duchowieństwa - stwierdziła. 

(ib)
Źródło:   http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Ksiadz-w-Kosciele-od-1700-lat-molestuje-sie-dzieci,wid,14233974,wiadomosc.html?ticaid=1de75&_ticrsn=5

 

Nadesłała Cecylia Gawron

Tags -
Sie
08
2011
Rank
Materialy nadesłane do redakcji portalu
 
Tags -
Kwi
28
2011
Rank
Materialy nadesłane do redakcji portalu
“Przydomek, który przyjął Nostradamus łączy poprzez skład literowy postać Chrystusa, Nostradamusa i Syna Człowieczego, który w czasach ostatecznych według Proroctw ma żyć na Ziemi”  
Tags -
Strona 1/3 1 2 3 > >|